بیت كوین به كجا می رود؟

بیت كوین به كجا می رود؟

به گزارش وبی كارت سرنوشت ارز دیجیتال بیت كوین در ماه های گذشته بویژه نوامبر سال جاری میلادی به سمت و سوی نامعلوم و مایوس كننده ای پیش رفته است و همین امر باعث سردرگمی خیلی از سرمایه گذاران شده است.به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، بیت كوین كه یكی از معروف ترین ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده در جهان به حساب می آید، در ماه های گذشته بویژه نوامبر سال جاری میلادی با كاهش شدیدی در ارزش خود در مقابل دلار مواجه گردید به گونه ای كه خیلی از تحلیلگران از آن به عنوان سقوط آزاد بیت كوین نام می برند و آنرا بزرگترین كاهش ارزش بیت كوین از آوریل سال ۲۰۱۱ میلادی تابحال نامیده اند.

نوامبر ۲۰۱۸ بدون شك هیچ گاه از یاد سرمایه گذاران و معامله گران بیت كوین نخواهد رفت چراكه این ارز دیجیتال در ماه گذشته میلادی با یك سقوط بی سابقه مواجه گردید و معاملات نوامبر را با ۳۷ درصد افت و كاهش به آخر رسانید.

ارزش بیت كوین در حالی به زیر چهار هزار دلار سقوط كرد كه در ماه پیش از آن بالای شش هزار دلار بود و خیلی از كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه بازار ارزهای دیجیتال هم برآورد كرده بودند كه ارزش آن تا ۱۵ هزار دلار هم خواهد رسید.

هرچند كه بیت كوین باز هم از كانال سه هزار دلاری خارج شد و الان در چهار هزار و ۱۰۰ دلار معامله می گردد اما سقوط و كاهش شدید و ناگهانی در ارزش آن باعث شد تحلیلگران با ترس و واهمه بیشتری به معامله و سرمایه گذاری در این ارزهای دیجیتال دست بزنند و همین امر هم براورد می گردد خود سبب كاهش قابل توجه در ارزش بیت كوین خواهد شد.

البته بیت كوین تنها ارز دیجیتالی نیست كه گرفتار كاهش ارزش شده بلكه اكس آرپی، دومین ارز دیجیتال جهان هم ۱۸ درصد در ماه نوامبر و اتروم هم ۴۳ درصد از ارزش خویش را در این ماه از دست داد. هنوز مشخص نیست كه دقیقا چه اتفاقاتی در بازار ارزهای دیجیتال رخ داد كه ماه نوامبر شاهد سقوط این چنینی و بی سابقه در ارزش ارزهای رمزپایه شد اما همانطور كه پیشتر هم گفته شده بود ارزهای دیجیتال كه هم اكنون تنها حالت سرمایه گذاری و دارایی دارند، تبدیل به ابزاری كاربردی برای پرداخت های میان بانكی و مالی خواهند شد. ازاین رو گفته می گردد همین امر باعث كاهش ارزش بیت كوین و از بین رفتن حباب آن در طولانی مدت خواهد شد.

قیمت بیت كوین كه در سال های اولیه معرفی و عرضه آن كمتر از چند دلار بود، در دسامبر سال قبل به مرز ۲۰ هزار دلار هم رسید و مورد توجه خیلی از معامله گران و سرمایه گذاران در جهان واقع شد و خیل عظیمی از افراد هم توانستند با استخراج و خریداری این ارز دیجیتال رمزپایه به ثروت كلانی دست یابند.


1397/09/12
14:59:37
5.0 / 5
4401
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت