استاندار مركزی:

۷۸ حلقه چاه غیرمجاز در استان مركزی مسدود خواهد شد

۷۸ حلقه چاه غیرمجاز در استان مركزی مسدود خواهد شد

به گزارش وبی کارت استاندار مرکزی اظهار داشت: تا آخر سال جاری بیش از 78 حلقه چاه غیرمجاز با هدف استفاده بهینه از منابع زیرزمینی و تقویت سفره های زیرزمینی استان مرکزی مسدود خواهدشد.به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، سید علی آقازاده ظهر یکشنبه در نشست شورای حفاظت از منابع آبی و کارگروه سازگاری با کم آبی استان مرکزی، اظهار نمود: در این ارتباط لازم است چاه های غیرمجاز کشاورزی تا آخر سال جاری در استان مسدود شود. در همبن راستا، شهرستان های خمین و اراک هر کدام پنج حلقه چاه، خنداب ۱۲ حلقه چاه، ساوه ۴۰ حلقه چاه و شازند نیز ۱۶ حلقه چاه را برای مسدود کردن در دستور کار داشته باشند. فرمانداران و شرکت آب منطقه ای استان مرکزی در این مورد با مشارکت دستگاه های قضائی نظارت بر این امور داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه های کشاورزی استان امسال ۲۰ درصد نسبت به زمان مشابه افزایش را نشان می دهد، اضافه کرد: سال آینده برای تجهیز ۲ هزار حلقه چاه آب کشاورزی استان مرکزی به کنتور هوشمند باید برنامه ریزی شود تا کنترل منابع آبی امکان پذیر باشد.
استاندار مرکزی اشاره کرد: فرمانداران مکلفند شورای آب را بطور منظم برگزار کنند و در هیچ شرایط برگزاری این جلسه ها باید با تأخیر روبرو شود. آقازاده در بخش دیگر سخنان خود در مورد میزان کسری آب دشت زرندیه اظهار داشت: در صورتیکه صرفه جویی در منطقه هم صورت گیرد و سند سازگاری نیز به درستی اجرا شود تا ۴۰ سال دیگر نیز کسری مخزن دشت زرندیه تامین نخواهد شد.
استاندار استان مرکزی بیان کرد: زرندیه مشکل کمبود آب دارد و به مسئولان کشور پیشنهاد شده مصوبه دولت در محدودیت استقرار صنایع از ۱۲۰ کیلومتر به ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر در زرندیه برسد.
وی افزود: نگاه وزارت نیرو برای تامین آب مصرفی صنایع مثبت است و این وزارتخانه خودرا مکلف و موظف می داند تا آب مصرفی واحدهای صنعتی را تامین کند. البته سهم صنعت از آب یک تا دو درصد است، اما از میزان اشتغالزایی بالا برخوردارست. البته بخش کشاورزی نیز از نظر استراتژیکی بسیار مهمست که به همین دلیل باید حفظ شود.


منبع:

1399/10/07
20:12:34
5.0 / 5
1354
تگهای خبر: دستگاه , صنعت , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت