به دلیل شرایط نامساعد جوی رخ داد

تعویق پرتاب دهمین سری از ماهواره های استارلینك

تعویق پرتاب دهمین سری از ماهواره های استارلینك

وبی كارت: شركت ˮاسپیس ایكسˮ به علت شرایط نامساعد هوا پرتاب دهمین سری از ماهواره های ˮاستارلینكˮ را به تعویق انداخت.


به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، شرایط نامساعد آب و هوایی پرتاب دهمین ماهواره های استارلینک شرکت اسپیس ایکس به مدار را برای بار دوم به تعویق انداخت. این شرکت حدود ۱۵ دقیقه پیش از پرتاب این ماهواره ها توسط موشک فالکون ۹ از مرکز فضایی کندی در کیپ کاناورول فلوریدا پرتاب این مأموریت را به تعویق انداخت.
قرار بود طی این پرتاب ۵۷ دستگاه انتقال اینترنت پرتاب شود و روی هر یک از ماهواره های اینترنتی "استارلینک" یک سایه بان یا آفتاب گیر موسوم "VisorSat" نصب شده بود. این کار ماهواره ها را وادار به مانورهای کنترل شده می کند تا برای جامعه نجوم، مزاحمت کمتری ایجاد کنند تا این افراد بتوانند رصدهای مفصل خویش را از آسمان شب انجام دهند.
اسپیس ایکس قرار بود دهمین سری از ماهواره های خویش را در تاریخ ۲۶ ژوئن پرتاب کند اما طوفان های رخ داده در اطراف مرکز فضایی کندی این پرتاب را به تعویق انداخت. در آینده این پرتاب صورت خواهد گرفت و شامل ۵۷ دستگاه و دو ماهواره رصد زمین خواهد بود. شرکت "اسپیس ایکس" قصد داشت روز گذشته، سری جدید ماهواره های "استارلینک" را به همراه دو ماهواره شرکت "بلک اسکای"(BlackSky)، به فضا پرتاب کند. در ایام آینده تایخ و زمان پرتاب بعدی اعلام خواهد شد.
در صورت پرتاب موفقیت آمیز سری ماهواره های استارلینک به فضا در آینده در مجموع اسپیس ایکس ۶۰۰ استارلینک در مدار نزدیک زمین خواهد داشت. شرکت اسپیس ایکس می خواهد تا سال ۲۰۲۷ میلادی تمام ۱۲ هزار ماهواره استارلینک را به فضا بفرستد. ماهواره های "استارلینک" بخشی از برنامه "اسپیس ایکس" برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند. این طرح در اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی با درخواست "ایلان ماسک"، مدیرعامل این شرکت از کمیته ارتباطات فدرال در خصوص اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یک پهنای باند جهانی شروع شد. وی در سال ۲۰۱۷ برنامه "استارلینک" را بعنوان یک سیستم پهنای باند ارزان قیمت که می تواند دسترسی به اینترنت را در سرتاسر جهان فراهم آورد، به ثبت رساند.
منبع:

1399/04/20
13:31:06
5.0 / 5
2370
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت