آخرین مهلت ثبت نام در اولین جشنواره تارنماهای ایرانشناسی

آخرین مهلت ثبت نام در اولین جشنواره تارنماهای ایرانشناسی

وبی كارت: اولین جشنواره «تارنماهای ایرانشناسی»، ۶ اسفندماه امسال با هدف شناسایی مطلوبترین وبگاه ها در زمینه مطالعات ایرانشناسی از نظر شاخص های سنجش وب برگزار می گردد.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، بنیاد ایرانشناسی در ضمن حضور خود در عرصه علم، فرهنگ و ارتباطات در صدد معرفی كرسی هایی است كه به گونه ای در گسترش اطلاعات و افزایش سطح آگاهی جامعه علمی «در قلمرو ایرانشناسی» نقش دارند. بدین منظور، این بنیاد اولین جشنواره «تارنماهای ایرانشناسی» را در دو بخش «تارنماهای حقوقی، سازمان ها» و «تارنماهای حقیقی، اشخاص» برگزار می نماید.
هدف از برگزاری این جشنواره این است كه فضایی فراهم گردد تا مالكان حقیقی و حقوقی و باز حامیان صفحات وب كه دامنه فعالیتشان در حوزه شناخت ایران و مسائل مربوط به آن است، در یك گردهمایی در سطح كشوری به گرد هم آیند و نظرات، اطلاعات و احتیاجات اطلاعاتی خودرا با یكدیگر به اشتراك بگذارند. برگزاری این جشنواره تلاشی در امتداد رقابت صاحبان تارنماها و گردآوری تجربه های آنان و ارتقای سطح كیفی شان خواهد بود.
بر این اساس، اولین جشنواره «تارنماهای ایرانشناسی» با نظارت «بنیاد ایرانشناسی»، شناسایی مطلوبترین وبگاه ها در زمینه مطالعات ایرانشناسی از نظر شاخص های سنجش وب را هدف قرار خواهد داد و در امتداد ارتقای جایگاه وب كشور در مجامع داخلی و الگوسازی برای صاحبان حقیقی و حقوقی، تارنماها را در جهت سیاستهای مربوطه پشتیبانی خواهدنمود.
این جشنواره با پنج محور اصلی فعالیت خواهدنمود. تعریف «تارنمای ایرانشناسی» در جشنواره، تارنمایی خواهد بود كه از نظر محتوا دارای اطلاعات گویا و مستند در حوزه مطالعات ایرانشناسی باشد و از منظر نمایش جنبه های خاص با محورهای "تاریخ، فرهنگ و آداب و رسوم"، "زبان، ادب فارسی، مشاهیر و ایرانشناسان"، "هنر، معماری و باستانشناسی"، "جغرافیا، طبیعت و گردشگری"، "سازمان ها، مؤسسات مطالعاتی ایرانشناسی و پایگاه های خبری" و "بخش ویژه خلیج فارس" فعالیت كند.
آخرین مهلت ثبت نام در این جشنواره ۲۰ آذرماه خواهد بود.
از جمله قوانین شركت در اولین جشنواره «تارنماهای ایرانشناسی» می توان به موارد "محتوای مطالب درج شده در تارنما مطابق با موازین جمهوری اسلامی ایران باشد"، "تارنما به طور رسمی مالكیت حقیقی یا حقوقی داشته باشد"، "ثبت مشخصات مالكین حقیقی یا حقوقی تارنما ضروری است"، "مسئولیت صحت اطلاعات نمایش شده بر عهده مالك تارنماست"، "ثبت نام به وسیله تارنمای بنیاد ایرانشناسی قابل انجام است" و "با توجه به پراكندگی و تنوع سوژه ها، ضروری می باشد نشانی تارنما ذیل یك تا دو محور اصلی تعیین شده در جشنواره ثبت شود" اشاره نمود.
بر اساس اعلام بنیاد ایرانشناسی، علاقه مندان می توانند برای كسب اطلاعات بیشتر به تارنمای www.iranology.ir مراجعه نموده و یا با شماره تلفن ۸۸۶۰۸۸۰۵ -۰۲۱ تماس بگیرند.1397/08/28
18:54:59
5.0 / 5
5115
تگهای خبر: ارتباطات , تلفن , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت