چگونگی خطر سقوط در جرائم سایبری

چگونگی خطر سقوط در جرائم سایبری

وبی كارت: آخرین آمار از جرائم اینترنتی در انگلستان نشان داده است كه ˮسوءاستفاده از كامپیوترˮ در پارسال ۳۰ درصد كاهش یافته اما نتیجه گیری ها نشان می دهند كه اقدامات متقلبانه مربوط به جرائم سوءاستفاده از كامپیوتر، در طول دوره چهار درصد افزایش داشته كه این امر به سبب افزایش ۴۲ درصدی در مورد هك كردن رسانه های اجتماعی و ای میل است.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، آمار نمایش شده مربوط به ماه های پایانی سال ۲۰۱۸، تلفیقی از برآوردهای حاصل از پاسخ به سؤالات جدیدی است كه به بررسی جرم در انگلستان و ولز پرداخته است. علاوه بر جرائم اشاره شده دفتر ملی تقلب اطلاعات (NFIB) به تقلب در اقدامات عمومی باز می پردازد.
بر این اساس، درانتها ژوئن ۲۰۱۷، در ۴۳ درصد از كامپیوتر های مبتنی بر ویروس های كامپیوتری، ۳۰ درصد از سوءاستفاده های كامپیوتری كه به شكل دسترسی غیرمجاز به داده های كامپیوتری بوده، كاهش یافته است. هیچ افزایش قابل توجهی در دسترسی غیرمجاز به اطلاعات شخصی وجود ندارد.
بااین حال طبق آمار ONS، هشدارهای عمده ای برای هر دو منبع وجود دارد؛ سؤالات CSEW برروی جمعیت خانوار انگلیس، به جای كسب وكارها و سازمان ها، رفتارهای خطرناك در مورد سوءاستفاده از كامپیوتر كه تنها بخش كوچكی از همه جرائم سوءاستفاده از كامپیوتر است را پوشش می دهد؛ چراكه خیلی از حوادث گزارش نشده است.
این یك آگهی است بدین سان كه این مقایسه تنها برمبنای دو امتیاز بررسی شده است و باید به منظور رسیدن به نتیجه درروند مرحله اولیه، احتیاط شود. برمبنای اطلاعات سایت پلیس فتا، درحقیقت، اقدامات متقلبانه مربوط به جرائم سوءاستفاده از كامپیوتر، در طول دوره چهار درصد افزایش داشته كه این امر به دلیل افزایش ۴۲ درصدی در مورد "هك كردن - رسانه های اجتماعی و ای میل است.
اما نیكولاس - مدیر امنیت سایبری در شركت Redscan - اظهار داشت: یافته ها را چندان جدی نگیرید. ما نمی توانیم این واقعیت را نادیده بگیریم كه به دلایل مختلف، خیلی از جنایات دیجیتال گزارش شده است. در خیلی از موارد، شناسایی فعالیت های جنایی مانند فیشینگ دشوار است و اكثراً مردم ناآگاه از قربانی شدن هستند.
او توضیح می دهد كه حملات انتقادی، جایی كه مجرمان توانایی پردازش كامپیوتر ها را داشته و داده ها را برای برداشتن ارز رمزی یا ارز دیجیتال (cryptocurrency) به سرقت می برند، هم چنان به صورت فزاینده ای در حال افزایش می باشد.
در هر حال در سال جاری، اخیراً در فیسبوك و شركت British Airways یك رشته از داده های عظیم و نقض حریم خصوصی مشاهده شد. این موارد میلیون ها شهروند بریتانیا را تحت تأثیر قرار می دهند، حتی اگر آنها خودرا بعنوان قربانی مستقیم جنایت نبینند.1397/08/24
00:12:27
5.0 / 5
5208
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت