راهكارهایی برای افزایش امنیت سایبری سازمانی

راهكارهایی برای افزایش امنیت سایبری سازمانی

وبی كارت: خیلی از كارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری و فناوری بارها سفارش كرده اند كه ادارات و سازمان های مختلف باید به منظور افزایش امنیت سرورهای متصل به اینترنت و سیستم های خود سازوكارهای ویژه ای را در نظر گرفته و اعمال كنند تا از نفوذ هكرها و افشای اطلاعات خصوصی و محرمانه اداری جلوگیری به عمل بیاورند.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، با عنایت به اهمیت روزافزون امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی و اطلاعات محرمانه، خیلی از كارشناسان و تحلیلگران به متخصصان بخش فناوری و ارتباطات ادارات و سازمان های مختلف بارها سفارش كرده و اخطار داده اند كه با انجام اقدامات و مراحل امنیتی به محافظت از اطلاعات محرمانه سازمان مربوطه كمك كنند.
روزانه اخبار و گزارش های متعددی در خصوص افشای اطلاعات محرمانه ادارات و سازمان های مختلف در جهان انتشار یافته و به گوش می رسد كه همگی نشان داده است امنیت سایبری سیستم های مورداستفاده در ادارات و شركت های تجاری و مختلف چقدر در برابر نفوذ هكرها صدمه پذیری بالایی دارند. افشای اطلاعات محرمانه اداری و درون سازمانی سالانه خسارات و صدمه های جبران ناپذیر متعددی برای این نهادها رقم می زند كه این امر همینطور حاكی اهمیت بسیار بالای تلاش شركت های مختلف برای افزایش امنیت سایبری است.
حالا گزارشی كه در وب سایت business.att وجود دارد، به مرور و معرفی مختصری بر مجموعه اقدامات لازم و ضروری برای افزایش امنیت سایبری می پردازد:
۱. اعمال قوانین سخت گیرانه برای پسورد سیستم ها
كارشناسان فعال در بخش فناوری و اطلاعات ادارات مختلف باید قوانین سخت گیرانه ای برای كارمندان و كاركنانی كه از سیستم های كامپیوتری استفاده می نمایند، وضع كنند. بدین ترتیب، آنها باید كارمندان را موظف كنند تا پسورد های قدرتمندی را برای حساب های كاربری خود بسازند و هر از گاهی هم آنرا تغییر دهند.


۲. انجام به روزرسانی های مكرر و مداوم
یكی دیگر از راهكارهایی كه به امنیت سایبری سیستم های ادارات كمك می نماید، انجام آپدیت و به روزرسانی های پی در پی و مداوم است كه جلوی نفوذ و دسترسی هكرها به اطلاعات كاربران را با استفاده از صدمه پذیری و ضعف های امنیتی می گیرد.


۳. عدم استفاده از سخت افزارهای قدیمی
سخت افزارهای قدیمی حتی در صورتیكه به روزرسانی نرم افزاری دریافت نمایند، بازهم عملكرد مناسب، سریع و قابل قبولی نخواهند داشت چراكه با پیشرفت هرروزه علم، ظرفیت و كیفیت سخت افزارهای مختلف رو به رشد و افزایش بوده است ازاین رو لازم به ذكر است كه با گذشت چند سال، مدیران و مسئولان مربوطه مبادرت به تعویض و به روزرسانی سخت افزارهای مورد استفاده كارمندان كنند.


۴. فعالسازی تنظیمات پیشرفته برای افزایش امنیت سیستم ها
سیستم عامل های كامپیوتر همچون ویندوز بویژه در نسخه های جدید خود تنظیمات و مراحل امنیتی پیشرفته ای دارند كه كاربران و كارشناسان با فعال سازی آن قادر خواهند بود امنیت سایبری و ضریب حفاظت از حریم خصوصی و اطلاعات محرمانه شركت خویش را به میزان قابل توجهی بالا ببرند.

1397/08/23
15:49:42
5.0 / 5
4863
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت