معاون وزیر ارتباطات اعلام كرد

تهیه بسته اجرایی عبور از شرایط تحریم در وزارت ارتباطات

تهیه بسته اجرایی عبور از شرایط تحریم در وزارت ارتباطات

وبی كارت: معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای عبور از شرایط تحریم، بسته اجرایی این شرایط را تهیه و تدوین كرده است.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، با عنایت به خروج آمریكا از برجام و اعمال تحریم های یكجانبه و نوسانات نرخ ارز، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بسته اجرایی ویژه ای برای عبور از شرایط جدید را در دستور كار خود قرار داد.
سیروس موثقی با بیان این خبر، اظهار داشت: در این بسته اجرایی چالش های پیش رو در پنج محور بررسی و برای هر محور راهكارهایی تهیه شده كه بعد از تصویب در ستاد اقتصاد مقاومتی عملیاتی می گردد.
وی ادامه داد: ورود كالاهای واسطه برای توسعه و نگهداری شبكه، تامین زیرساخت های عرضه خدمات فضایی، تركیب سهامداری اپراتورهای ارتباطی، جابجایی و انتقال ارز و افزایش قیمت تمام شده محصول و خدمات بخش ICT ناشی از آزادسازی ارز، پنج محوری هستند كه در قالب این بسته اجرایی تهیه و تدوین شده اند.
تعدیل نرخ ارز در قراردادهای پیمانكاری، استفاده از ظرفیت بازار سرمایه و بورس برای تغییر تركیب سهامداری اپراتورهای مخابراتی غیردولتی بر مبنای مصوبات و مجوزهای اخیر صادره از نهادهای بالادستی و حمایت همه جانبه از تولیدكنندگان كالا و خدمات با كیفیت داخلی، از مهمترین راهكارهای عرضه شده برای تصویب در ستاد اقتصاد مقاومتی است.
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان كرد: این بسته اجرایی با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه كشور، همكاری دستگاه های تابعه و بهره گیری از توان كارشناسی و نخبگان بخش خصوصی حوزه ICT، تدوین شده است.1397/06/06
14:34:21
5.0 / 5
5065
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت