نقض حریم خصوصی توسط گوگل با كروم ده ها بار بیشتر از اپل

نقض حریم خصوصی توسط گوگل با كروم ده ها بار بیشتر از اپل

وبی كارت: میزان دیتای خصوصی ارسال شده از روی گوشیهای اندرویدی به سرورهای گوگل 10 برابر بیشتر از ارسال همان داده از آیفون به سرورهای اپل است.
به گزارش وبی كارت به نقل از خبر آنلاین، تحقیقات پروفسور داگلاس اشمیت از دانشگاه وندربیلت نشان داده است نقض حریم خصوصی توسط گوگل بسیار بیشتر از اپل است.
شكایت رسمی از گوگل در مورد نقض گسترده حریم خصوصی و دروغ گویی و ردیابی بدون اجازه كاربران با استفاده از مكان یابی در آمریكا این هفته جنجال بزرگی به پا كرد و این مورد سبب شده است تا كارشناسان تمركز بیشتری روی نقض حریم خصوصی توسط غول های آی تی پیدا كنند.
بر اساس تحقیق پروفسور اشمیت یك گوشی اندرویدی كه مرورگر كروم در پس زمینه آن بدون اجازه اجرا می گردد در 24 ساعت بیش از 340 بار مكان كاربر را به سرورهای گوگل ارسال می كند كه این رقم معادل ارسال 14 بار در ساعت است. اما این رقم برای مرورگر سافاری روی آیفون در یك روز 50 بار است.نكته دیگر اینكه اطلاعات كاربر آیفون برای سرورهای گوگل كمتر فرستاده می گردد.
حدود 4.4 مگابایت دیتا از روی گوشی اندرویدی به سرور گوگل ارسال می گردد اما این رقم روی آیفون برای سرور گوگل 6 برابر كمتر گزارش شده است.
بدترین قسمت ماجرا آنجاست كه بیشتر دیتای ارسالی زمانی رخ می دهد كه كاربر گوشی خویش را به گوشه ای رها كرده است. این تصور زمانی وحشتناك می گردد كه بدانیم بیش از 2 میلیارد گوشی اندرویدی در جهان هم زمان این كار را انجام می دهند و دیتای كاربران به سرقت برده می گردد. روی سرورهای گوگل این طور تعریف شده است كه دیتای ناشناس با دیتای ركورد شده تطبیق داده می شود و این رسماً معنای جاسوسی پیدا می كند.
این تحقیق را به صورت كامل اینجا بخوانید.

5656


1397/06/02
14:27:26
5.0 / 5
5483
تگهای خبر: آیفون , اپل , اندروید , سرور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت