همایش مشاركت عمومی -خصوصی و ظرفیت سازمان توسعه ای در عرضه خدمات الكترونیكی برگزار گردید

همایش مشاركت عمومی -خصوصی و ظرفیت سازمان توسعه ای در عرضه خدمات الكترونیكی برگزار گردید

وبی كارت: همایش مشاركت عمومی -خصوصی و ظرفیت سازمان توسعه ای در عرضه خدمات الكترونیكی برگزار گردید.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، اولین همایش مشاركت عمومی -خصوصی و ظرفیت سازمان توسعه ای در عرضه خدمات الكترونیكی امروز در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیران ارشد سازمان فناوری اطلاعات و بخش خصوصی برگزار گردید.
در ابتدای این همایش رضا باقری اصل - معاون دولت الكترونیك سازمان فناوری اطلاعات - به ضرورت همكاری بخش دولتی و خصوصی تاكید كرده و درباره موانع موجود توضیحاتی ارائه كرد.
دبیر كمیسیون دولت الكترونیكی با تشریح اعتبارات اختصاصی به طرح های عمرانی ملی و استانی ویژه اظهار نمود: 31 هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی به 1941 طرح ملی یا 663 طرح استانی ویژه در بخش های حمل و نقل، آب و كشاورزی، انر‍ژی و آموزش و غیره اختصاص یافت.
عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران، با اشاره به چالش های موجود در بخش اعتبارات اظهار داشت: اگر بودجه اجرایی طرح ها به صورت كامل اختصاص پیدا كند، امكان تكمیل طرح ها وجود دارد ولی اگر منبع لازم پیش بینی نشود، در تحقق اهداف با مشكل تاخیر و طولانی شدن طرح ها مواجه می شویم.
وی با اشاره به انواع قیمت گذاری طرح های تملیكی با بیان چالش های موجود در این زمینه همچون عدم قیمت گذاری كارشناسی، اظهار داشت: همچون اقدامات موثر مورد انتظار دولت در این حوزه می توان به انتخاب فناوری و روش اجرا، تامین مالی بلند مدت، ساختار اجرایی چابك، جذب نیروی انسانی كارآمد و همینطور نظام پرداخت متناسب با بازار كار اشاره نمود كه با اجرایی كردن این روش ها می توان ابتكار عمل را در مقابله با چالش ها در دست گرفت.
باقری اصل در ادامه با تشریح موانع واگذاری طرح ها به بخش خصوصی اظهار داشت: این چالش ها و موانع در سه بخش فنی و اجرایی، موانع اقتصادی و همینطور موانع حقوقی دسته بندی می گردد و مواردی نظیر قیمت گذاری نامناسب، نبود انگیزه مدیران دستگاه ها برای واگذاری و تداوم به حفظ وضعیت موجود و همینطور فقدان قانون جامع برای مسایل طرح های سرمایه گذاری و واگذاری آن ها و عدم صراحت قانون برای برگزاری مناقصات و فقدان دانش انواع قراردادها از موانع اصلی در این حوزه می باشد.
عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران در خاتمه با ابراز امیدواری از حضور بخش خصوصی در طرح های اجرایی اظهار داشت: امیدواریم از ظرفیت به وجود آمده نهایت استفاده را در جهت عرضه سرویس های بهتر به مردم برده، این امر را بعنوان فرصت برای كسب و كارها بدانیم نه تهدیدی برای مقابله با آن.
همینطور محمدباقر اثنی عشری -رییس سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور- با اشاره به مشاركت بخش خصوصی اظهار نمود: از اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰، خیز اول سرمایه گذاری های دولت تحت عنوان تكفا انجام شد و دو درصد از بودجه سازمان ها موظف به سرمایه گذاری در حوزه IT شدند، اما در دهه بعد كمتر به IT توجه شد كه سبب شد بهای سنگینی پرداخت نماییم.
وی با اشاره به اینكه خیز دوم از اواسط دهه ۹۰ شروع شده، با این تفاوت كه اكنون مردم سرمایه گذاری می كنند، اضافه كرد: هم اكنون جنبشی بوجود آمده كه خصوصیت های خاصی دارد؛ اول اینكه ثروت زاست، دوم اینكه توسعه اشتغال را به همراه دارد و سوم اینكه برای مردم رفاه می آورد، از حمل و نقل و انتقال وجه و غیره؛ همینطور مقابله با فساد را به همراه دارد.
همایش مشاركت های عمومی و ظرفیت سازمان توسعه ای در عرضه خدمات الكترونیكی با مشاركت دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات و همكاری سازمان نظام صنفی كامپیوتری با هدف ترویج و آگاهی رسانی مفاهیم مشاركت بخش عمومی خصوصی و تبیین جایگاه و تاثیرگذاری انجام طرح های مشاركتی در توسعه دولت الكترونیكی و همینطور نقش سازمان های توسعه ای و بخش خصوصی در پیشبرد برنامه های مشاركتی برگزار گردید.
این خبر به روزرسانی می شود


1397/04/26
15:29:09
5.0 / 5
4386
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت