قطع كامل و عمدی اینترنت در الجزایر، فیلتر فیسبوك هنگام برگزاری امتحانات سراسری

قطع كامل و عمدی اینترنت در الجزایر، فیلتر فیسبوك هنگام برگزاری امتحانات سراسری

وبی كارت: پس از لورفتن سؤالات امتحانی دبیرستان های الجزایر در سال 2016 واكنش نسبت به فضای مجازی در شب امتحانات غیرقابل تصور شده است.به گزارش وبی كارت به نقل از خبر آنلاین، امسال تا 25 ژوئن قرار بر این شده است كه اینترنت قطع شده و فیسبوك هم مسدود شود تا جلوی سوءاستفاده احتمالی با استفاده از فضای مجازی گرفته شود.
در قدیم نوشتن تقلب در كف دست و... مُد بود و امروز با به اشتراك گذاری پاسخ ها روی صفحات فیسبوك و فضای وب تقلب های شب امتحان كابوس بزرگی برای مقامات آموزشی شده است.
در سال 2016 دقایقی بعد از شروع امتحانات سراسری سؤالات و پاسخ ها به صورت آنلاین منتشر گردید و سبب شد تا نظام آموزشی الجزایر با تقلب آنلاین روبرو شود.
در سال 2017 تصمیم گرفته شد تا شبكه های اجتماعی فیلتر شوند تا مانع از بروز اتفاقات مشابه 2016 شوند اما تقلب ادامه یافت و امسال تصمیم گرفته شد تا اینترنت به طوركلی قطع شود. بنابراین به اپراتورهای مخابراتی -اینترنتی دستور داده شد تا اینترنت را موقع امتحان قطع كنند تا مشكل حل شود.
از بیستم ژوئن اینترنت روزانه چند ساعت و هم زمان با برگزاری امتحانات قطع می گردد و تا فردا هم ادامه خواهد داشت.
مقامات عراقی هم برای سومین سال پیاپی تصمیمی مشابه در شب امتحان گرفته و اینترنت را قطع كردند.
به گفته كارشناسان قطع كردن اینترنت نتایج منفی روی اقتصاد این كشورها دارد اما همچنان مقامات اصرار به استفاده از روش تهاجمی برای مقابله با تقلب در شب امتحان دارند.
5656

1397/04/05
13:56:20
5.0 / 5
4704
تگهای خبر: آنلاین , اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت