تعرفه اینترنت آزاد چقدر است؟

تعرفه اینترنت آزاد چقدر است؟

وبی كارت: باآنكه بیشتر استفاده كاربران اینترنت همراه از بسته های عرضه شده توسط اپراتورهاست، اما با تمام شدن این بسته ها، اینترنت برای كاربر با تعرفه آزاد محاسبه می گردد.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، هم اكنون دیتای موبایل و خصوصا بسته های عرضه شده توسط اپراتورها حداكثر استفاده افراد به اینترنت را تشكیل می دهد؛ با این وجود، با تمام شدن بسته های اینترنتی، تعرفه آزاد اپراتورها فعال می گردد. كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، سقف تعرفه خدمات داده تلفن همراه برای سیم­ كارت های دائمی به ازای هر كیلو بایت را ۰.۴ ریال كرد.

اطلاعات مربوط به نحوه خرید، فعال سازی و استعلام مانده حساب طرح های تشویقی و بسته های تخفیفی اینترنت با استفاده از پورتال رسمی اپراتورهای همراه اعلام می گردد. همینطور اپراتورها برای اطلاع مشتركان از وضعیت بسته های اینترنتی خریداری شده، شامل میزان اعتبار حجمی یا زمانی بسته از دو روش پیامك و كد دستوری (USSD) استفاده می نمایند.

در روش پیامكی، در دو مرحله پیامكی با محتوای رو به اتمام بودن زمان یا حجم بسته و هم بعد از اتمام اعتبار، آغاز مصرف اینترنت آزاد اطلاع رسانی می گردد. در روش كد دستوری USSD، هم مشتركان سیم كارت دائمی و اعتباری می توانند با وارد كردن كد دستوری لازم، از میزان اعتبار زمانی و حجمی بسته های اینترنتی خود آگاه شوند.

طبق مصوبه ی كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره تعرفه داده تلفن همراه، سقف تعرفه خدمات داده تلفن همراه برای سیم­ كارت­ های دائمی مستقل از فناوری به ازای هر كیلو بایت چهاردهم (۰.۴) ریال تعیین شده است. البته اپراتورهای تلفن همراه می ­توانند با رعایت شرایط رقابتی و تعرفه­ تعیین شده در این مصوبه، ضمن فروش خدمات دیتا بر مبنای كیلوبایت، بسته­ های مختلف تعرفه­ های را هم متناسب با نیاز مشتركین تعریف و با رعایت سایر مقررات و شرائط پروانه خود ارائه كنند.

به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، كمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مصوبه خود در سال ۹۵، با كاهش ۲۰ درصدی تعرفه اینترنت، سقف تعرفه خدمات داده تلفن همراه را برای سیم كارت های دائمی به ازای هر كیلوبایت، ۰.۴ ریال و برای سیم كارت های اعتباری ۰.۶ ریال تعیین كرد.

مشتركان اپراتورهای مختلف اگر از اینترنت آزاد دیتای خود بهره برده باشند، درمی یابند كه این استفاده اصلا مقرون به صرفه نیست، بنابراین هم اكنون حدود ۸۰ درصد استفاده از مصرف داده همراه به سمت بسته های تشویقی و تخفیفی اپراتورها هدایت می گردد.
1397/04/01
13:30:41
5.0 / 5
4610
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت