معاون محتوای مركز ملی فضای مجازی خبر داد

صعود پرشتاب رتبه جهانی پیام رسان های بومی و سقوط ۷۶۵ پله ای تلگرام

صعود پرشتاب رتبه جهانی پیام رسان های بومی و سقوط ۷۶۵ پله ای تلگرام

وبی كارت: معاون محتوای مركز ملی فضای مجازی كشور از سقوط ۷۶۵ پله ای رتبه جهانی پیام رسان تلگرام بعد از مسدود سازی در ایران اطلاع داد.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، امیر خوراكیان - معاون محتوای مركز ملی فضای مجازی كشور- اظهار نمود: بررسی ترافیك دامنه های پیام رسان تلگرام بر مبنای آمار رتبه بندی ترافیك وب سایت الكسا در سه ماه گذشته نشان داده است كه دامنه Telegram.org (مربوط به تلگرام وب) با ۳۳ رتبه كاهش دارای رتبه ۳۰۰، t.me با ۱۱۴ رتبه كاهش دارای رتبه ۶۰۰ و telegtram.me با ۷۶۵ رتبه كاهش دارای رتبه ۲۳۲۸ در ترافیك جهانی شده اند.
وی خاطرنشان كرد: دامنه telegram.me كه به نرم افزار موبایلی تلگرام اختصاص داشته و از زمان رصد آن، رتبه ۱۷۳ هزارمی جهان در سال ۲۰۱۵ را داشته است، در مدت سه سال به رتبه ۱۵۲۰ ام ارتقاء پیدا كرده بود اما با مسدودسازی تلگرام در ایران در تاریخ ۱۱ اردیبهشت، میزان بازدید و ارجاع به این دامنه ها با شیب بیشتری كاهش پیداكرده و به رتبه پایین تر از ۲۳۲۸ ام در تاریخ ۱۹ خردادماه رسیده است.
معاون محتوای مركز ملی فضای مجازی تاكیدكرد: در مقایسه آمار رتبه جهانی الكسا، پیام رسان های داخلی روند رشد بسیار پرشتاب تری نسبت به تلگرام در آغاز فعالیت داشته اند كه بسیار امیدبخش و نشان از اقبال كاربران به این خدمت بومی است.
خوراكیان با اشاره به روند توسعه خدمات پیام رسان های داخلی ابراز امیدواری كرد: با عنایت به ساختار رشد و شكوفایی خدمات فضای مجازی و نمونه های موفق مطرح در دنیا، حضور كاربران در این خدمات به توسعه و بلوغ آن ها كمك كرده و بی گمان با فرصتی كه كاربران ایرانی به عرضه كنندگان خدمات داخلی خواهند داد، زمینه تولید زیرساخت های ملی و بومی برای كشور فراهم خواهند شد.1397/03/22
15:22:36
5.0 / 5
4844
تگهای خبر: پیام رسان , تلگرام , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت