لغو قرارداد گوگل و پنتاگون با فشار برنامه نویسان و مهندسان سیلیكون ولی

لغو قرارداد گوگل و پنتاگون با فشار برنامه نویسان و مهندسان سیلیكون ولی

وبی كارت: گوگل قرارداد موسوم به پروژه «ماون» با پنتاگون را در سال 2019 تمدید نخواهد كرد.
به گزارش وبی كارت به نقل از خبر آنلاین، به دنبال اعتراضات گسترده برنامه نویسان و مهندسان شاغل در گوگل، پروژه ماون به دستور مدیران ارشد ادامه نخواهد یافت و ازاین رو قرارداد در سال آینده میلادی تمدید نخواهد شد.
استفاده از هوش مصنوعی و «یادگیری ماشین» در پروژه تشخیص و شناسایی چهره آنلاین افراد با استفاده از پهپادهای جاسوسی پنتاگون ضد شهروندان، سبب برانگیخته شدن خشم گوگلی هایی شد كه در این كمپانی حضورداشته و بعضاً به صورت مستقیم و غیرمستقیم یار پنتاگون شده بودند. آن ها با جمع آوری امضاء و ارسال نامه به مدیریت ارشد، رسماً اعتراض خویش را بیان نمودند.
گروه techworkerscoalition.org شامل متخصصان آی تی در سیلیكون ولی، نسبت به سوءاستفاده از هوش مصنوعی و بكار بردن آن در امر جنگ و خونریزی؛ دست به اتحاد باهم زده تا بتوانند چارچوب و قواعد جدید اخلاقی در حوزه هوش مصنوعی بنویسند و آنچه درباره پروژه ماون رخ داد، بخشی از این فلسفه است.
قرارداد 131 میلیون دلاری توسط ترامپ در ماه مارس امضاء شد تا به وسیله آن پهپادهای نظامی بتوانند در موقعیت های جنگی تصاویر به اصطلاح دشمن را تشخیص داده و مورد هدف قرار دهند.
نقش گوگل در این میان پشتیبانی فنی با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است تا با فناوری تشخیص چهره و دیتابیس گوگل این امر تسهیل شود.
نقش كمپانی های دیگر مانند Nvidia برای پشتیبانی سخت افزاری و عرضه تراشه مخصوص و هم DigitalGlobe(دارنده دیتای جغرافیایی) هم قابل ذكر است، هرچند این كمپانی ها رسماً از قرارداد ماون حرفی نزده اند.

5656


1397/03/15
21:23:53
5.0 / 5
4613
تگهای خبر: گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت