كارنامه حوزه ICT كشور طی۷ ماهه دولت دوازدهم

كارنامه حوزه ICT كشور طی۷ ماهه دولت دوازدهم

وبی كارت: راه اندازی دولت همراه بعنوان یكی از مهمترین پروژه های دولت الكترونیك اعلام و از اپلیكیشن دولت همراه رونمایی گردید تا ارتباط مردم با دولت به صورت اختصاصی شود و ضمن ارتباط با دستگاه ها، همه اطلاعات را تجمیع شده داشته باشیم.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، بر مبنای آماری كه از جانب مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شده، طی هفت ماه گذشته ظرفیت ارتباطات بین الملل كشور دو برابر و ظرفیت ارتباطات داخلی سه برابر شده و با تغییر مدل تعرفه ها در مجموع شاهد رشد ۱۶ درصد تولید محتوا در داخل كشور بودیم.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در طول مدت هفت ماه گذشته موفق شده پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه را دو برابر نماید، بطوریكه در ابتدای دولت دوازدهم ۵۰ درصد شهرهای ما پوشش نسل سوم و چهارم داشتند اما اكنون همه شهرها این پوشش را دارند.
همینطور در حوزه شاخص ارتباطات روستایی در قالب اینترنت، تلفن ثابت و تلفن همراه، در ابتدای دولت دوازدهم معادل ۳۵ درصد كل روستاها دارای ارتباطات كامل بودند كه در این مدت به رشد ۵۷ درصدی در توسعه ارتباطات روستاها رسیده ایم.
در این راستا بیش از ۵۳ هزار كیلومتر از جاده های كشور تحت پوشش خدمات نسل سه و چهار برده شده كه به قول مسئولان، در نوروز امسال برای مردم قابل لمس بود؛ همینطور در بعضی از شاخص های دولت الكترونیك، رشد چهار برابری داشتیم مثل میزان شاخص مشاركت در توسعه دولت الكترونیك كه در ابتدا ۴ درصد بود و امروز به ۱۶ درصد رسیده كه البته باید به بالای ۶۰ درصد برسیم.
راه اندازی دولت همراه بعنوان یكی از مهمترین پروژه های دولت الكترونیك اعلام و چهارشنبه گذشته از اپلیكیشن دولت همراه رونمایی گردید كه با استفاده از كافه بازار و اپ استورهای داخلی قابل دسترسی است كه بر این اساس ارتباط مردم با دولت به صورت اختصاصی می گردد تا ضمن ارتباط با دستگاه ها، همه اطلاعات را تجمیع شده داشته باشیم. البته در این بخش مسئولان حوزه ICT كشور بر تكمیل سرویس های ارائه شده در دولت همراه به ضرورت پیوستن همه دستگاه ها تاكید دارند.
بعنوان مثال در حوزه وزارت ارتباطات وقتی وارد اپلیكیشن می شوید، مشخصات تمام سیم كارت ها، خطوط ثابت و اشتراك های خویش را می توانید ببینید و قبوض آن را پرداخت كنید و یا تغییر نشانی ها را انجام دهید.
از جانب دیگر با اجرای پروژه هایی كه در هفته ارتباطات افتتاح شد، ظرفیت ارتباطات بین الملل كشور دو برابر و ظرفیت ارتباطات داخلی از همان چیزی كه از ابتدا تا الان بوجود آمده بود، سه برابر شده است. به عبارتی از ۶.۴ ترابیت ظرفیت قابل استفاده از شبكه داخلی به ظرفیت ۱۸.۲ ترابیت رسیدیم.
همینطور در حوزه اینترنت هم ۱.۲ ترابیت ظرفیت نصب شده بود كه به ۲.۴ ترابیت ارتقا پیدا كرده و در این مدت برپایه مدل شبكه ملی اطلاعات و تعریف جدید مدل تعرفه ها، سبب شد با رشد چهار برابری تولید محتوا بخصوص در حوزه محتوای صوتی و تصویری روبرو شویم كه مجموعا محتوای داخلی نسبت به قبل رشد ۴۰ درصدی و در مجموع ۱۶ درصدی را داشت.
شكل گرفتن چارچوب هایی برای پشتیبانی از كسب و كارهای نوپایی كه در فضای مجازی فعال می باشند، مبحث دیگری است كه با دستور رییس جمهوری كمیته ای تشكیل شد و طرحی با نام طرح نوآفرین شامل كلیه مشكلات كسب و كارهای نوپا در حوزه های تامین منابع مالی، جذب مالی، بیمه، مالیات و مشكلات اینچنینی تدوین شد كه مقرر است چهارشنبه آینده مصوب شود.
راه اندازی ۲۲ مركز توانمندسازی كسب و كارهای نوپا در مراكز استان های كشور هم همچون دیگر اقدامات انجامی توسط وزارت ارتباطات است هچنین یكی از كارهای خوب مبارزه با قاچاق تلفن همراه بود كه این پروژه نشان داد اگر عزم داشته باشیم، می توانیم با قاچاق مقابله نماییم كه فازهای این پروژه كامل شده پس از تثبیت به مرحله نگهداری رسیده است كه به قول مسئولان مربوطه كار سخت و طاقت فرسایی بود.1397/02/31
16:10:31
5.0 / 5
4827
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت