پیش بینی قیمت ها در بازار كامپیوتر و تبلت

پیش بینی قیمت ها در بازار كامپیوتر و تبلت

وبی كارت: در صورتی كه بازار كامپیوتر و تبلت به واسطه نوسانات اخیر ارزی در ركود به سر می برد و مشتریان منتظر كاهش قیمت هستند، رئیس اتحادیه فناوران كامپیوتر می گوید قیمت گذاری محصولات در این بازار با دلار ۶۰۰۰ تومانی انجام و پیش بینی می گردد با عنایت به توقف محصولات در گمركات كشور به دنبال عطف به ماسبق شدن قانون تك نرخی ارز برای كالاهایی كه در گذشته با استفاده از صرافی هزینه آن ها پرداخت شده، قیمت ها افزایش یابد.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، سال ۹۷ را تا به اینجای كار می توان سال تحولات ارزی نام نهاد، زیرا پس از تعطیلات نوروز بازار نوسانات شدیدی را به خود دید كه این نوسانات تأثیر مستقیم بر بازارهای مختلف بخصوص بازارهایی كه نیاز خویش را با استفاده از واردات تأمین می كنند، خواهد داشت بنابراین با تصمیم دولت دلار تك نرخی به قیمت ۴۲۰۰ تومان اعلام گردید اما گفته های رسیده از بازار گویای این است كه كه بعضی از شرایط سوءاستفاده و محصولات را احتكار كرده اند و این مورد یكی از دلایل عدم كاهش قیمت در بازارهای مختلف است.
یكی از بازارهایی كه قیمت محصولات آن مستقیماً با ارز تعیین می شود، بازار كامپیوتر و تبلت است كه مرتبط با شرایط فعلی این بازار، محمدمهدی میرمهدی- رئیس اتحادیه فناوران كامپیوتر - به ایسنا اظهار داشت: تك نرخی شدن دلار در مبنای ۴۲۰۰ تومان تصمیم بسیار خوبی بود و شرط موفقیت آن اختصاص ارز با این رقم برای تمام كالاهاست.
او ادامه داد: در شرایط فعلی واردكنندگانی كه پیش از تك نرخی شدن دلار فرآیند واردات خویش را انجام داده اند و محصولات در گمركات ایران و امارات قرار دارد با مشكل ترخیص كالا مواجهند، زیرا گمرگ ایران با تك نرخی شدن ارز تنها ثبت سفارش و ترخیص كالا با شرایط بانكی را می پذیرد.
وی با اشاره به اینكه گمرك واردات كالاهایی كه پیش از اجرایی شدن تك نرخی ارز مبالغ آن را با استفاده از صرافی ها پرداخت شده است را عطف به ماسبق كرده است، اظهار داشت: گمرك در سال ۱۳۹۷ كالاهایی كه در سال قبل و با تعرفه سال ۱۳۹۶ وارد كشور شده با افزایش تعرفه به دنبال دریافت مابه التفاوت تعرفه است.

مشتریان منتظر كاهش قیمت
میرمهدی مرتبط با قیمت محصولات در شرایط فعلی كه نرخ دلار كاهش یافته است، بیان كرد: قیمت تمام شده محصولات وارداتی در محدوده ۶۲۰۰ تومان تعیین شد، زیرا هزینه های جابجایی پول در ایران بسیار زیاد است و هم اكنون كه نرخ دلار ۴۲۰۰ تومان تعیین شده حدود ۱۰ درصد كارمزد پرداخت می گردد كه قیمت تمام شده هر دلار آمریكا حدود ۴۵۰۰ تومان خواهد بود.
رئیس اتحادیه فناوران كامپیوتر خاطرنشان كرد: واردكنندگان به علت آنكه محصولات گذشته خویش را با ارز به نرخ بالا وارد كرده اند و دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومان دریافت نكرده اند، قیمت گذاری محصولات خویش را با دلار ۶۰۰۰ تومانی انجام می دهند.
او یكی از بزرگترین معضلات بازار كامپیوتر و تبلت را نبود تقاضا از جانب مشتری اعلام نمود و اظهار داشت: به علت نوسانات اخیر ارز، مشتری بر این عقیده است كه قیمت محصولات كاهش نیافته و در انتظار افت قیمت در بازار است.
میرمهدی با اشاره به اینكه قیمت محصولات هم اكنون تا حدودی افت كرده است، اظهار داشت: قیمت محصولات در شرایط فعلی عموماً با نرخ دلار كمتر از ۵۰۰۰ تومان تعیین می گردد اما به علت آنكه با عنایت به قوانین و عملكرد گمرك كشور، محصولات جدید در انبار و گمركات متوقف شده اند احتمال افزایش قیمت وجود دارد.1397/02/15
13:15:45
5.0 / 5
4805
تگهای خبر: كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت