مركز مدیریت راهبردی افتا اعلام كرد

ممنوعیت استفاده از پیام رسان های خارجی در دستگاه های دولتی

ممنوعیت استفاده از پیام رسان های خارجی در دستگاه های دولتی

وبی كارت: رئیس مركز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری در بخشنامه ای به كلیه دستگاه های اجرایی، استفاده از پیام رسان های خارجی در تمامی نهادها و موسسات دولتی و عمومی غیر دولتی را ممنوع اعلام نموده است.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، در متن بخشنامه رضا جواهری، آمده است: « به استناد بند ۷ مصوبه شورای عالی فضای مجازی با مبحث سیاست ها و اقدامات ساماندهی پیام رسان های اجتماعی،
می بایست كلیه نهادها و موسسات دولتی و عمومی غیر دولتی هرگونه تبلیغات خود در محیط پیام رسان های اجتماعی را صرفا با استفاده از پیام رسان های اجتماعی داخلی كه به صورت رسمی از جانب وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام می گردد انجام دهند. بدیهی است هرگونه استفاده از پیام رسان های اجتماعی خارجی برای مكاتبات اداری و عرضه خدمات اداری كماكان ممنوع می باشد.»
پیشینه تشكیل مركز مدیریت راهبردی افتا به تدوین سند استراتژیك افتا باز می گردد. در سال ۱۳۸۲ شورای عالی افتا برپایه لزوم ها، توسط دولت وقت تولید و ملزم به تدوین این سند برای كشور شد. سند تدوین شده توسط شورای مذكور، در سال ۱۳۸۴ توسط هیات دولت به تصویب رسید و به دستگاه ها ابلاغ گردید.
پس از تصویب و ابلاغ سند استراتژیك افتا توسط هیات وزیران، مركز مدیریت راهبردی افتا، به منظور برنامه ریزی، سیاست گذاری و نظارت بر حسن اجرای دستورالعمل های ابلاغی در دستگاه های اجرایی و هم بعنوان دبیرخانه سند در سال ۱۳۸۶ تشكیل شد. سند استراتژیك افتا كه ماموریت اجرای آن توسط دولت های نهم، دهم و یازدهم به این مركز محول شده است، در سال ۱۳۸۷ مورد بازنگری قرار گرفت. موضوعِ مسئولیت مركز در اجرای سند هم توسط معاون اول رؤسای محترم جمهور در هر دوره، به منظور همكاری دستگاه های اجرایی به آن ها ابلاغ گردید.1397/01/29
23:59:01
5.0 / 5
4416
تگهای خبر: پیام رسان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت