وزیر ارشاد در حاشیه جلسه دولت:

فیلترینگ تلگرام فطعی نیست

فیلترینگ تلگرام فطعی نیست

به گزارش وبی كارت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اظهارات بعضی از نمایندگان در خصوص قطعی شدن فیلترینگ تلگرام اظهار داشت كه هنوز تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بامداد چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران به بیان توضیحاتی از جلسه دیشب پیام رسان های داخلی دارای بیش از یك میلیون عضو پرداخت و اظهار داشت: این جلسه از جانب مركز ملی فضای مجازی برگزار و من بعنوان سخنران در این جلسه حضور داشتم.

وی با تاكید بر ضرورت پشتیبانی از پیام رسان های داخلی اضافه كرد: در اینكه در پشتیبانی از پیام رسان های داخلی اتفاقاتی بیفتد كه به توسعه آنها بیانجامد، یك اجماع ملی وجود دارد. در این زمینه در شورای عالی فضای مجازی هم این تحلیل عنوان شد كه در مقطع فعلی، فضای مجازی شبیه انقلاب صنعتی یك دوره تمدنی جدیدی را شروع كرده است و اگر بتوانیم در این دوره حضور فعال تری در فضای مجازی داشته باشیم، عملاً نقش بیشتری در این دوره جدید تمدنی ایفا خواهیم كرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح كرد: فضای مجازی فضایی بسیار متنوع با حوزه های گوناگون زیرساختی و كاركردی است كه یكی از آنها پیام رسان های داخلی هستند.

صالحی تصریح كرد: اینكه به پیام رسان های داخلی كمك گردد تا بتوانیم در مقطع تمدنی فعلی، فضای داخلی را توسعه دهیم یك رویكرد جدی و قابل توجه در مجموعه نظام است.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص اینكه آیا در نهایت تلگرام فیلتر می گردد یا خیر، اظهار نمود: برای این مورد یك سری مراكز تصمیم گیری وجود دارد كه در نهایت آنها تصمیمات لازم را اتخاد می كنند، برگزاری جلساتی نظیر جلسه شب گذشته بیشتر با نگاه پیگیری و پشتیبانی از پیام رسان های داخلی انجام می گردد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همینطور درپاسخ به پرسشی درباره اظهارات بعضی از نمایندگان در خصوص قطعی شدن فیلترینگ تلگرام، خاطرنشان كرد: هنوز تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است.

صالحی درباره وضعیت بررسی لایحه سازمان جامع رسانه ای هم اظهار داشت: این لایحه مجدداً در كمیسیون فرهنگی دولت مطرح و در اختیار افكار عمومی و اعضای رسانه و مطبوعات قرار گرفته است و مقرر است كه تا آخر فروردین در این زمینه به جمع بندی برسیم.

وی در انتها در پاسخ به پرسش دیگری درباره طرح اینترنت بدون فیلتر برای خبرنگاران اظهار داشت: این پیشنهاد در جلساتی كه خبرنگاران با وزارتخانه های ارشاد و ارتباطات داشتند، مطرح و از جانب این دو وزارتخانه مورد استقبال قرار گرفت. 

1397/01/22
15:40:30
5.0 / 5
5138
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت