سقوط ۱۲ درصدی سهام تسلا پس از مرگ راننده خودروی نیمه خودران مدل ایكس

سقوط ۱۲ درصدی سهام تسلا پس از مرگ راننده خودروی نیمه خودران مدل ایكس

وبی كارت: «تسلا موتورز» با اظهار نظر رسمی درباره حادثه تصادف روز جمعه خودروی مدل ایكس در كالیفرنیا اعلام نمود خودرو هنگام حادثه در حالت اتوپایلوت بوده است. این درحالی است كه سهام این كمپانی 12 درصد كاهش پیدا كرده است.
به گزارش وبی كارت به نقل از خبر آنلاین، مقامات كمپانی تسلا گفتند بر مبنای لاگ فایل حادثه به این نتیجه رسیده اند كه راننده هیچ واكنشی در برابر حادثه پیش رو از خود نشان نداده و سیستم را از حالت اتوپایلوت بیرون نیاورده است در حالیكه حدود 5 ثانیه و 150 متر از تصادم فاصله داشته است.
بر اساس استدلال تسلا و دستورالعمل استفاده از خودرو در حالت نیمه خودران، سیستم هنگام مواجه با خطر، از راننده می خواهد تا فرمان رهاشده را در دست گیرد اما ظاهرا راننده 38 ساله خودروی مدل ایكس كه در حادثه روز جمعه گذشته در «مانتین ویو» كشته شد، چنین كاری را انجام نداده است.
به هر حال این استدلال از جانب تسلا برای مردم وسهامداران قانع كننده نبوده و سبب شد تا سهام این كمپانی در بورس 12 درصد كاهش پیدا كند.
ستاد ملی ایمنی حمل و نقل امریكا / NTSB پیش تر تسلا موتورز و سیستم اتوپایلوت را در حادثه ماه می 2016 كه منجر به مرگ راننده خودرو شد، مقصر دانسته بود.
این بار اداره ملی ترافیك بزرگراهی/ NHTSA ضمن ورود به كیس، تحقیقات خویش را شروع كرده و در عین حال كارشناسان یك بار دیگر سیستم نیمه خودران تسلا روی خودروهایش را زیر سوال برده اند.
از سوی دیگر خبر برخورد خودروی خودران اوبر با عابری در آریزونا در 18 مارس امسال هم سبب شد تا توسعه فناوری خودران اوبر به حالت تعلیق درآید.
به نظر می رسد فناوری خودران و نیمه خودران بار دیگر به كما می رود تا شاهد ظهور فناوری ایمن تری از جانب سازندگان باشیم.

برخورد خودروی تسلا ایكس با گارد وسط جاده در مانتین ویو كالیفرنیا / عكس زیر قبل و پس از حادثه

خودروی تسلا مدل ایكس كه بعد از برخورد با گارد ریل منجر به مرگ راننده 38 ساله شد / عكس زیر

56561397/01/13
19:05:42
5.0 / 5
4806
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت