تبلیغ نرم افزار موبایلی شگرد جدید كلاهبرداری از كاربران

تبلیغ نرم افزار موبایلی شگرد جدید كلاهبرداری از كاربران

وبی كارت: با عنایت به گسترش استفاده از شبكه های اجتماعی، شاهد تبلیغات های اغواكننده با عنوان دانلود و خرید برنامه های موبایلی در سطح گروه ها و كانال های شبكه های اجتماعی هستیم كه با هدف كلاهبرداری طراحی شده و به سرقت اطلاعات بانكی و برداشت های غیرمجاز از حساب های بانكی كاربران می انجامد.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، به تازگی افرادی با ساخت و بارگذاری اینگونه نرم افزار موبایلی در كانال ها و گروه های شبكه اجتماعی كه در قالب دانلود مجانی عرضه شده است، به كلاهبرداری از كاربران اقدام می كنند. استفاده و فعال سازی قابلیت های این نرم افزار مستلزم پرداخت اینترنتی مبلغ اندكی از جانب مشتریان است كه كلاهبرداران به دو روش دست به كلاهبری می زنند.
بر اساس اطلاعات سایت پلیس فتا، در روش اول فرد قربانی نرم افزار جعلی را خریداری نموده و بعد از نصب آن متوجه می گردد فاقد كارایی است كه با عنایت به مبلغ اندك پرداختی از شكایت صرف نظر می كند اما مشكل اصلی روش دومی است كه كلاهبرداران از آن استفاده می كنند؛ در این روش كلاهبردار، كاربران را به صفحه جعلی و شبیه سازی شده یك بانك هدایت می كند تا اطلاعات بانكی خویش را در صفحه جعلی وارد كنند كه نهایتا منجر به سرقت اطلاعات حساب بانكی كاربران نظیر شماره كارت، رمز اینترنتی، CVV2 و تاریخ انقضای كارت می گردد.

در این زمینه سرهنگ علی كریمی - رئیس پلیس فتا استان كرمانشاه - به شهروندان سفارش كرد: به تبلیغات موجود در شبكه های اجتماعی با موضوعاتی چون برنامه دوربین لخت كن، ماهواره جیبی، برنامه صیغه یاب و غیره توجه نكرده و حتی جهت كنجكاوی هم دست به دانلود این گونه اپلیكیشن ها نزنید، زیرا امكان هك شدن اطلاعات گوشی تلفن همراه شما با دانلود نرم افزار جعلی وجود خواهد داشت.

همچنین به كاربران سفارش شده كه هنگام پرداخت اینترنتی از صحت و اصالت درگاه پرداخت الكترونیك بانك مربوطه اطمینان حاصل كرده و برای وارد كردن اطلاعات كارت بانكی خود همیشه از وجود پروتكل امن https مطمئن شوند.1397/01/06
13:43:39
5.0 / 5
4927
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت