پیش بینی در مورد وضعیت بازار تلفن همراه در جهان

پیش بینی در مورد وضعیت بازار تلفن همراه در جهان

وبی كارت: بر مبنای پیش بینی ها نسل چهارم شبكه تلفن همراه یا ۴G در سال آینده (۲۰۱۹) به فناوری پیشتاز در شبكه جهانی تلفن همراه تبدیل خواهد شد و تا سال ۲۰۲۵، ۵۳ درصد از ارتباطات جهانی را به خود اختصاص خواهد داد.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، بر مبنای پیش بینی های GSMA، دوسوم از اتصالات تلفن همراه جهان تا سال ۲۰۲۵ در شبكه های ۴G و ۵G صورت خواهد گرفت. همینطور ۵۳، ۴G درصد از ارتباطات جهانی تلفن همراه را تا سال ۲۰۲۵ پوشش خواهد داد. این رقم در سال ۲۰۱۷، ۲۹ درصد بوده است. شبكه های ۵G هم از امسال (۲۰۱۸) تا سال ۲۰۲۵ حدود ۱۴ درصد افزایش را تجربه خواهند كرد.
بر این اساس اپراتورهای تلفن همراه در شبكه های جدید ۵G سرمایه­ گذاری خواهند كرد و نخستین راه­ اندازی ۵G در آمریكای شمالی و بازارهای عمده آسیا و اروپا انجام می­ شود. اتصالات ۵G تا سال ۲۰۲۵ به ۱.۲ میلیارد خواهد رسید كه ۱۴ درصد از كل اتصالات را شامل می­ شود.
از سوی دیگر، رشد اینترنت اشیا (IoT) به علت استفاده­ های جدید در خانه های هوشمند، شهرها، ساختمان ها و شركت ها هدایت می­ شود. تعداد اتصالات IoT- سلولی و غیر سلولی- بین سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۵ بیش از ۳ برابر افزایش خواهد یافت و به ۲۵ میلیارد دلار خواهد رسید.
باید اشاره نمود كه هم اكنون ۲۳ اپراتور تلفن همراه در سراسر جهان با استفاده از استانداردهای NB-IoT و LTE-M ۴۱ شبكه تلفن همراه IOT را به صورت تجاری راه اندازی كرده­ اند.
پیش بینی می­ شود تعداد مشتركان به ۵.۹ میلیارد در سطح جهانی خواهند رسید كه برابر با ۷۱ درصد از جمعیت جهان در سال ۲۰۲۵ است. رشد مشتركان تلفن همراه توسط كشورهای درحال توسعه مانند بنگلادش، چین، هند، اندونزی و پاكستان و هم بازارهای كشورهای جنوب صحرای آفریقا و آمریكای لاتین هدایت خواهد شد.
بر اساس این گزارش تا سال ۲۰۲۵، ۵ میلیارد مشترك از تلفن های همراه خود برای دسترسی به اینترنت استفاده می نمایند كه در مقایسه با ۳/۳ میلیارد مشترك در سال ۲۰۱۷، آمار جالب توجهی است.1397/01/05
13:36:48
5.0 / 5
4734
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت