این نرم افزار چت، مردم كره جنوبی را بهم ریخته است

این نرم افزار چت، مردم كره جنوبی را بهم ریخته است

وبی كارت: اپلیكیشن چتی كه به صورت ناشناس سوء رفتار مدیر ضد كارمندان را منتشر می كند، بخش مهمی از جنبش موسوم به MeToo# شده است كه فرهنگ مردسالارانه كره جنوبی را با انتشار سوء استفاده های جنسی در محیط كار، به چالش كشیده است.
به گزارش وبی كارت به نقل از خبر آنلاین، موج جدید شكایت از محیط كار كه منجر به ورود دادستان عمومی به ماجرا در ماه گذشته شد، اینك بخشی از داستان های افزایشی در جنبش MeToo# شده است كه روی اپلیكیشن Blind منعكس شده و «كیم سونگ كیوم» از موسسین این اپلیكیشن از نرم افزار و این جنبش كه به عقیده وی زنانه است؛ با صراحت حمایت كرده است.
این نرم افزار با دریافت ایمیل محیط كار، تاییدیه اكانت را برای كاربر ارسال می كند و بر مبنای قوانین داخلی، برخی محتویاتی كه ممكن است نقض حریم خصوصی تلقی شده و سبب شود تا آبروی كارفرما بدون مدرك برود؛ در Blind سانسور می گردد.
اما اكنون این اپلیكیشن بیش از 1 میلیون عضو دارد و داستان های انتشار یافته در آن سبب شده است تا فرهنگ بسته محیط كار در كره جنوبی بیشتر از قبل برای مردم عیان شود.
گفتنی است اقتصاد در كره جنوبی مبتنی بر واحد های تولیدی، صنعتی و تجاری خانوادگی است و به علت خانوادگی بودن، خیلی از اذیت و آزارهایی كه در محیط كار رخ می دهد؛ رسانه ای نمی شده است اما با آمدن Blind این چرخه معیوب از بین رفته و كارمندان زن این فرصت را پیدا كرده اند تا بدون اینكه توسط كارفرما مورد اذیت مجدد قرار گیرند، مشكلات محیط كار خویش را بازگو كنند.
بر اساس یك نظرسنجی انجام شده توسط موسسه مشاوره ای EY، 61 درصد از كارمندان شركت های خصوصی در كره جنوبی اظهار كردند كه از شكایت رسمی داخل كمپانی طفره می روند، چون كه مطمئن نیستند كه شكایت آنها محرمانه بماند و ممكن است در نهایت به ضرر كارگر و به نفع كارفرما تمام شود. این رقم در منطقه آسیای جنوبی شرقی 37 درصد است كه نشان داده است كارمندان زن در كره با اضطراب بیشتری در محیط كار روبرو هستند.
كاری كه Blind در كره جنوبی كرده این است كه مردم احساس راحتی و آزادی بیشتری كرده و در كمتر از 24 ساعت بُرد اعتراضی MeToo با بیش از 500 شكایت و افزایش ناگهانی ترافیك، سبب كند شدن اپلیكیشن شد تا نشان دهد تعداد شكایات بیش از اندازه تصور است.
رَنك 118 از 144 برای كره جنوبی در بحث برابری جنسیتی موضوعی نیست كه بتوان از آن گذشت و سوء استفاده از كارمندان زن توسط مدیران مرد معضلی است كه با رسانه ای شدن، در بعضی مواقع سبب بایكوت كردن محصولات كمپانی هم شده است.
و در انتها اینكه بعضی از كاربران Blind می گویند علی رغم راه افتادن موج فریادهای مجازی، تغییر محسوسی در رفتار روسای خود مشاهده نمی كنند.


5656


1396/12/05
21:01:19
5.0 / 5
5099
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت