كاربران در جهان به خون اینتل تشنه اند!

كاربران در جهان به خون اینتل تشنه اند!

وبی كارت: گزارش های انتشار یافته از آن حكایت می كند كه هم اكنون ۳۲ طرح شكایت كاربران از شركت اینتل تحت تاثیر ضعف های امنیتی پردازنده هایش، وجود دارد.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، به نقل از arnnet، مدت هاست كه ضعف ها و حفره های امنیتی اسپكتر و ملت داون كشف شده در پردازنده های تولید شده توسط شركت اینتل كه از سال ۱۹۹۵ به بعد وجود داشته و سبب شده هكرها به اطلاعات ذخیره شده بر روی حافظه كامپیوتر ها دسترسی پیدا كنند، مورد بحث های فراوانی قرار گرفته است.

این ضعف ها و حفره های امنیتی در پردازنده های اینتل به گونه ای بوده است كه به هكرها اجازه می داد علاوه بر سرقت كلمات و رمز عبور كاربران، تمامی اطلاعات ذخیره شده موجود بر حافظه، پردازنده كامپیوتر و گوشیهای همراه را به سرقت برده و از آن سوءاستفاده كنند و این سطح از دسترسی باعث می شد به تراشه های دیگری همچون ای ام دی و ای آر ام هم دسترسی یابند.

بر اساس گزارش های انتشار یافته، ۳۰ مورد از شكایت هایی كه تابحال از اینتل به دادگاه رسیده است، از جانب كاربرانی بوده كه مدعی شده اند به خاطر صدمه پذیری و ضعف های امنیتی اسپكتر و ملت داون موجود بر روی پردازنده های اینتل، خیلی از اطلاعات خصوصی و مالی شان به سرقت رفته و حریم شخصی آنها زیر پا گذشته شده است و بدین ترتیب، متحمل خسارات و صدمه های فراوانی شده اند.

اینتل، یك شركت تجهیزات كامپیوتری در ایالات متحده آمریكاست كه در زمینه تولید سخت افزارهای كامپیوتر و تلفن همراه، با تمركز بر مادربورد، كارت شبكه، چیپ ست، بلوتوث و حافظه های فلش، انواع ریزپردازنده، نیم رسانا، مدارهای مجتمع، واحدهای پردازش گرافیكی و سامانه های نهفته فعالیت می كند.

هرچند كه اینتل تلاش در انتشار وصله های امنیتی و بروزرسانی های نرم افزاری یا سخت افزاری و در نهایت حل مشكل مربوطه داشته است، اما چیزی كه معلوم و مشخص است آن است كه هنوز نتوانسته خطر و تهدیدات این حفره های امنیتی را از بین ببرد و بنابراین هم باید در دادگاههای مربوطه حاضر شده و به كاربران و شاكیان پرونده خود پاسخ دهد و در صورت لزوم، خسارات وارده به آنها را پرداخت كند.

یك ماه پیش بود كه شكایتی ۱۷ صفحه ای در دادگاهی در كالیفرنیای ایالات متحده آمریكا ضد این غول تكنولوژی اپل تنظیم و عرضه شد و این شركت را به برطرف نكردن مشكل و نقص امنیتی در پردازنده های مركزی در سری ای خود كه مبتنی بر ای آر ام است، متهم كرد.
1396/11/30
14:20:17
5.0 / 5
4425
تگهای خبر: كاربر , كامپیوتر , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت