سو استفاده های برنامه های موبایلی

سو استفاده های برنامه های موبایلی

به گزارش وبی كارت امروزه گوشیهای هوشمند علی رغم پیچیدگی ها و گاها قیمت های بالایی كه دارند تنها بستری برای پردازش اپلیكیشن های مختلفی هستند كه برروی آنها نصب می شود؛ این مساله اهمیت توجه به امنیت برنامه هایی كه نصب می نماییم را مشخص می كند.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، نیاز كاربران به اینترنت در عصر حاضر، به موضوعی مهم و اساسی در زندگی روزمره افراد تبدیل گشته و اغلب كاربران اینترنتی مسائل مربوط به زندگی خویش را با این فن آوری حل و فصل می كنند. ارتباط با رسانه اینترنت از طرق مختلفی همچون (رایانه، لپ تاب، تبلت و گوشیهای تلفن همراه و...) صورت می گیرد كه برروی هر یك از این تجهیزات نرم افزارهای خاصی نصب شده است.
اما به تازگی در بعضی از كانال ها ادعاهایی در خصوص ناامن و یا بدافزار بودن بعضی از اپلیكیشن ها مطرح شده است؛ امری كه حتی درصورت واقعی بودن، می توانید با در نظر گرفتن اصولی ساده آن تهدیدها را برطرف كنید.
برخی كاربران به علت ناآگاهی یا شناخت لازم از فروشگاه های اینترنتی معتبر، نرم افزارهایی را دانلود و برروی تجهیزات هوشمند خود نصب می كنند و این در حالیست كه این برنامه ها می توانند به انواع بدافزارها آلوده بوده و اطلاعات مهم شما مانند رمزهای عبور، تراكنش های بانكی و... را مورد دستبرد قرار دهند.
كاربران باید هنگام نصب اپلیكیشن ها مراقب دسترسی هایی كه نرم افزار موقع نصب از آنها می گیرد، باشند؛ دسترسی هایی مانند دسترسی به گالری تلفن همراه، دسترسی به حافظه جانبی، آپدیت كردن اپلیكیشن برای استفاده از امكانات بیشتر آن، دسترسی به ایمیل، دسترسی به دفترچه تلفن و...؛ بنابر گزارش مركز اطلاع رسانی پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا)، در این راستا لازم است تا كاربران اسمارت فون ها به منظور ارتقاء امنیت در دستگاه های خود نكات زیر را در نظر بگیرند:
_ همواره برای تلفن همراه خود از سیستم های رمزنگاری مناسب استفاده كنند.

– استفاده از آخرین نسخه آنتی ویروس مناسب و به روز شده برای تلفن همراه.

_ همیشه و در همه حال فاویروال ها و آنتی ویروس خویش را در حالت فعال قرار دهند.

_ از فروشگاه های معتبر و بنام جهت دانلود اپلیكیشن های مورد نیاز خود استفاده كنند.

_ عدم دانلود برنامه هایی كه در شبكه های اجتماعی توسط افراد ناشناس به شما پیشنهاد می گردد.

به نظر می رسد با رعایت نكات بالا بویژه رعایت دانلود اپلیكیشن ها، با استفاده از فروشگاه های اینترنتی معروف و معتبر تا حدودی زیادی بتوان این مساله امنیتی را برطرف كرد؛ هرچند به روزرسانی آنتی ویروس ها هم همیشه یكی از بهترین گزینه ها برای حفظ سلامت دستگاه های دیجیتالی بوده است.


 

1396/11/28
14:06:03
5.0 / 5
5127
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت