ال جی از دو هفته دیگر مشمول رجیستری می گردد

ال جی از دو هفته دیگر مشمول رجیستری می گردد

وبی كارت: رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی اعلام نمود: گوشیهای نشان ال جی (LG) از شنبه ۲۸ بهمن ماه مشمول طرح احراز اصالت تجهیزات دارای سیم كارت (رجیستری) می شوند.


به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، حسین فلاح جوشقانی درباره تغییر زمانبندی اعلام نشان جدیدی كه مشمول طرح می شود، اظهار داشت: نشان هایی كه پیش از این مشمول طرح احراز اصالت تجهیزات دارای سیم كارت قرار گرفته اند از نظر تعداد، سهم زیادی در بازار نداشتند اما لازم بود پیش از اعلام سایر نشان ها كه سهم بیشتری در بازار گوشی تلفن همراه دارند، درباره فرایندهای فعال سازی و انتقال مالكیت در سامانه مربوط به این طرح اطلاع رسانی كافی به مردم انجام می شد و فاصله زمانی دو هفته ای برای مشمول شدن نشان جدید هم به منظور ارائه اطلاعات مورد نیاز به مردم پیش بینی شده و این فرایندها در جهت حفظ حقوق مشتركین و جلوگیری از فروش گوشیهای قاچاق به جای گوشیهای قانونی به مردم است.
وی درباره فرایندهایی كه كاربران گوشی تلفن همراه باید از آن آگاه شوند، اضافه كرد: پیش از این كاربران هنگام خرید گوشی تلفن همراه مشمول طرح احراز اصالت تجهیزات دارای سیم كارت، با شماره گیری كد دستوری #۷۷۷۷* شناسه بین المللی (IMEI) گوشی را استعلام می كردند و اگر پاسخ آن مثبت بود با اطمینان از قاچاق نبودن گوشی، آن را خریداری می كردند.
در حال حاضر هم كاربران در هنگام خرید گوشی باید حتماً دقت كنند كه علاوه بر استعلام IMEI، بر روی جعبه یا كارت گارانتی كد فعال سازی گوشی درج شده باشد و درصورت نبودن كد فعال سازی از خرید گوشی خودداری كنند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان كرد: فرایند دیگری كه خریداران باید انجام دهند فعال سازی گوشی است كه برای انجام آن باید در سامانه #۷۷۷۷* گزینه دوم با عنوان "فعال سازی" را انتخاب كرده و به ترتیب شناسه IMEI گوشی و شماره سیم كارتی كه از آن بر روی این گوشی استفاده خواهد شد و كد فعال سازی را وارد كنند. بعد از آن كاربر پیغامی را با این مضمون كه در حال فعال سازی چه نوع گوشی با چه مشخصاتی است دریافت می كند كه درصورت تایید كاربر گوشی در شبكه برای وی فعال می گردد.
فلاح اضافه كرد: یكی دیگر از فرایندهای ضروری كه كاربران باید از آن اطلاع داشته باشند "انتقال مالكیت" است كه این فرایند برای واگذاری گوشیهای دست دوم پیش بینی شده و فروشنده باید IMEI گوشی را به همراه شماره تلفن خریدار در سامانه #۷۷۷۷* وارد كنند تا كد فعال سازی برای خریدار صادر شود.
وی با اشاره به اینكه تمامی فروشندگان گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم كارت موظف می باشند فرایندهای ثبت و فعال سازی را در قالب بروشور و تراكت در فروشگاه های خود اطلاع رسانی كنند تصریح كرد: گوشیها و تجهیزاتی كه پیش از این در شبكه فعال بوده اند، مشمول این طرح نمی شوند و طرح احراز اصالت تجهیزات دارای سیم كارت صرفاً برای نشان گوشیها و تجهیزات دارای سیم كارتی است كه بعد از اعلام طرح از جانب كاربران خریداری می شوند. البته اگر گوشی فعالی به شخص دیگری واگذار شود باید فرایند تغییر مالكیت و فعال سازی آن طبق فرایندی كه اعلام گردید صورت پذیرد.1396/11/15
15:22:53
5.0 / 5
4523
تگهای خبر: ارتباطات , تلفن , كاربر , گوشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت