احتمال عرضه ارز دیجیتالی اتحادیه اروپا

احتمال عرضه ارز دیجیتالی اتحادیه اروپا

وبی كارت: استونی در تلاش است تا ارزی دیجیتال شبیه بیت كوین كه پشتوانه آن، واحد پولی منطقه یورو است را عرضه نماید.به گزارش وبی كارت به نقل از خبرگزاری فرانسه، ارزهای مجازی به تازگی پرتلاطم بوده اند و بیت كوین طی دو ماه اخیر در نوسان بوده است، نوساناتی كه مانع اصلی پذیرش ارزهای مجازی در معاملات الكترونیكی به حساب می آید. یكی از طریق های مقابله با این مساله، عرضه ارزهای دیجیتال ارزهای موجود است اما تلاش های اولیه استونی، یكی از اعضای منطقه یورو برای این كار، سال قبل با مخالفت ماریو دراگی- رئیس بانك مركزی اروپا - مواجه گردید.

حالا كاسپر كورجوس- مدیر اجرایی برنامه یكپارچگی الكترونیكی دولت استونی- با پیشنهادات سه گانه ای برای تولید ارز دیجیتالی یورو به نام " است كوین" بازگشته است كه الزاما قوانین اتحادیه اروپا را نقض نمی نماید. مدل سه گانه او برای تولید "است كوین" احیانا از تكنولوژی بلاك چین كه بیت كوین و خیلی از همتایان آن استفاده می نمایند، بهره خواهد برد. متخصصان بلاك چین معتقدند كه یكی از پیشنهادات می تواند این باشد كه راه جهت استفاده از پلتفرم بلاك چین در ارز اروپایی هموار شود.

دولت الكترونیك

استونی زادگاه اسكایپ و سایت انتقال جهانی پول "ترانسفروایس" پیشگام انتقال خدمات سنتی به خدمات دولتی آنلاین بوده است و همواره به دنبال تسهیل فعالیت های كسب وكار بوده است. برنامه دولت الكترونیك آقای كورجوس به مردم سراسر جهان امكان می دهد كسب وكار خویش را در استونی راه اندازی كنند و آن ها را از طریق دور كنترل كنند، مالیات خویش را كاهش دهند و اسناد را به صورت دیجیتالی امضا كنند. از زمان اجرای این برنامه تابحال ۴۰۰۰ شركت و ۲۸۰۰۰ شخص از این طرح بهره برده اند. تمامی سه مدل پیشنهادی "است كوین" در ارتباط با برنامه دولت الكترونیكی تهیه خواهند شد.

در اولین مدل پیشنهادی، سهامداران دولت الكترونیكی كه در این برنامه سرمایه گذاری كنند، به وسیله "است كوین" پاداش دریافت خواهند كرد. در مدل دوم، "است كوین" به شناسه كاربر در دولت الكترونیكی متصل می گردد و برای امضای دیجیتالی اسناد، ورود به درگاه خدمات و اجرای قراردادهای هوشمندانه استفاده خواهد شد. در هر سه حالت، ارزش "است كوین" بستگی به كارآمدی بلاك چین دارد و متصل به یورو نخواهد بود.

این ارز جایگزین یورو نیست

به گفته آقای كورجوس، در مدل سوم همه افراد جامعه دولت الكترونیكی استونی می توانند از یورو در بستر بلاك چین استفاده كنند، در این صورت تمام بانك ها مجبور خواهند بود پول را به صورت است كوین واریز و برداشت كنند كه در بستر یورو انجام می گردد اما بعد از آن معاملات می توانند مستقل از یورو و در بستر بلاك چین صورت گیرد.

در این حالت، ارزش یورو بستگی به تعهد دولت برای خرید هر "است كوین" به قیمت یك یورو خواهد بود كه در این صورت این اولین بار می باشد كه ارزی دیجیتال دارای تضمین دولتی و قابلیت تبدیل به ارزهای مهم را خواهد داشت.

به گفته ژن بینهام- متخصص ارزهای دیجیتال- مدل پیشنهادی سوم راهی جدید برای تولید یك ارز است اما به تنهایی یك ارز محسوب نخواهد شد.


1396/11/09
19:51:57
5.0 / 5
4564
تگهای خبر: خدمات , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت