به سی ای اس ۲۰۱۸ و مراسم تدفین كورتانای مایكروسافت خوش آمدید

به سی ای اس ۲۰۱۸ و مراسم تدفین كورتانای مایكروسافت خوش آمدید

وبی كارت: سازندگان پی سی آغاز به اضافه كردن فناوری دستیار صوتی الكسای آمازون به محصولات خود كرده اند و اگر مایكروسافت با كورتانا نتواند روی پی سی های ویندوزی برنده شود؛ عملا میدان رقابت را به آمازون واگذار كرده است.
به گزارش وبی كارت به نقل از خبر آنلاین، ایسر، ایسوس و اچ پی الكسا را وارد محصولات خود كرده و دستیار صوتی آمازون كم كم خانه و اداره هوشمند را در تصاحب خود می گیرد.
بنابراین عن قریب است كه شاهد نابودی فناوری دستیار صوتی دیجیتال مایكروسافت باشیم.
كورتانای مایكروسافت نتوانسته است كاربران را به خود جذب نماید و تعریف الزامی حضور كورتانا روی ویندوز 10 و آپدیت های بی موقع و كند كردن پی سی سبب شده است كسی رغبتی به استفاده از آن نشان ندهد.
اما آمازون از سال قبل كه الكسا را خدمت شركای تجاری عرضه نمود، برنده میدان رقابت شده و عملا این روزها كسی از كورتانا حرف نمی زند.
از سوی دیگر قهر مایكروسافت از سی ای اس هم مزید بر علت شده تا امسال آمازون بیش از پیش با الكسا جلوه گری كند.
اخیرا مایكروسافت از اضافه كردن كورتانا به سرویس انترپرایز Dynamics 365 ERP و CRM Platform سرباز زده است. كورتانا فقط 230 مهارت در دریافت دستور صوتی و اجرای آن دارد در حالی كه الكسا 25000 دستور صوتی را پاسخ می دهد كه واقعا قابل قیاس نیست.
در بازار تنها چند اسپیكر هوشمند و ترموستات به كورتانا مجهز شده اند و بازار را الكسای آمازون و سپس گوگل اسیستانت در سیطره خود درآورده اند.
مایكروسافت نه اسپیكر هوشمند مستقل دارد و نه ابزار اختصاصی هوشمند خانگی كه بتواند با كورتانا مانور دهد.
ایسر گفته است روی محصولات خود شامل Aspire، Spin، Switch و Swift در كنار پی سی های همه كاره / All in One PC الكسا نصب می كند. ایسوس هم الكسا را به سری زنبوك و ویووبوك اضافه كرده است. اچ پی هم تایید كرد كه دستیار صوتی الكسا را روی سری پاویلیون خود می افزاید.
با این اوصاف، كورتانا هنوز جا نیفتاده، نعش اش در سی ای اس لاس وگاس دست به دست می گردد و مایكروسافت از هم اینك باید به فكر تابوت برای آن باشد.
گوگل هم كه هیچوقت با این شدت و حدت به CES نمی آمد، دست به تبلیغات گسترده پیرامون محصولات سخت افزاری و نرم افزاری خود زده است. اسپیكر هوشمند و گوگل اسیستانت در كنار هدفون بی سیم می تواند رقیبی برای الكسای آمازون باشد.
در واقع امسال نبرد اسپیكرهای هوشمند میان آمازون و گوگل در سی ای اس رخ داده است كه می تواند دستیار صوتی دیجیتال، هوش مصنوعی و اسپیكرهای هوشمند را متحول سازد.

منابع:


5656


1396/10/19
23:46:20
5.0 / 5
4945
تگهای خبر: دیجیتال , مایكروسافت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت