تا سال ۲۰۲۲ پیش بینی می شود

درآمد میلیارد دلاری اپراتورها از رومینگ بین المللی

درآمد میلیارد دلاری اپراتورها از رومینگ بین المللی

به گزارش وبی كارت انتظار می رود درآمد كل اپراتورهای مخابراتی از رومینگ داده همراه در سطح بین المللی تا سال ۲۰۲۲ به ۳۱ میلیارد دلار برسد. این رقم در سال ۲۰۱۷ با نرخ رشد مركب سالانه هشت درصدی به ۲۱ میلیارد دلار رسیده است.به گزارش وبی كارت به نقل از ایسنا، برپایه گزارش موسسه تحقیقاتی ژونیپر، افزایش درآمد رومینگ بین المللی داده، علی رغم افت ۱۱ درصدی درآمد در سال ۲۰۱۷ شامل ۴۶ درصد كاهش در اروپای غربی نتیجه بسته های پیشنهادی "رومینگ مثل خانه" اپراتورها در سراسر جهان است.
این امكان را برای كاربران فراهم می آورد كه از امكان خدمات داده، پیام رسانی و صوت خود در هنگام رومینگ استفاده كنند و هزینه اضافه نپردازند.
راه اندازی برنامه های رومینگ نامحدود در ایالات متحده آمریكا، اروپا و برخی مناطق شرق جهان به طور واضحی منجر به این امر خواهد شد كه متوسط مصرف افرادی كه از رومینگ استفاده می كنند تا انتهای سال ۲۰۲۰ به بیش از یك گیگابایت برسد.
نیتین بهاس، نویسنده این تحقیق می گوید: فضای بسیار محدودی برای پیشرفت در رومینگ صدا برای افزایش میزان درآمد وجود دارد. در هر حال، در مورد داده پتانسیل عرضه و پیشنهاد آن وجود دارد و هزینه هر مگابایت بر منطقه مورد نظر اثرگذار است. این امر سبب می گردد افرادی كه قبلا از رومینگ استفاده نمی كردند تبدیل به كاربرانی شوند كه از این خدمات استفاده می كنند.

چگونه می توان درآمد را افزایش داد؟
در گزارشهای جدید به این مساله اشاره می گردد كه اپراتورهای همراه اگر از به روزرسانی های LTE استفاده كنند، می توانند سود خویش را بالا برند و تجربه مشتری را بهبود بخشد. در این گزارش نمونه هایی از بازارهای مخابراتی كشورهایی مثل فنلاند، كره جنوبی، آمریكا و چین آورده شده و به ودافون و دویچه تلكام هم اشاره شده است.
بر اساس اطلاعات نشریه ارتباطات، هرچه می گذرد، اپراتورهای بیشتری برنامه های نامحدود داده را كه با APro – LRE، A- LRE و غیره پشتیبانی می شوند راه اندازی خواهند كرد. به نظر، كارشناساناپراتورهای همراه كه برنامه های نامحدود داده را در نظر دارند، باید در شبكه ها خود خصوصیت ها APro – LRE، A- LRE را پیاده سازی كنند. ژونیپر پیش بینی می كند كه متوسط مصرف داده رومینگ توسط هر كاربر در هر سال از ۵۰۰ مگابایت در ۲۰۱۷ به تقریبا ۱. ۶ گیگابایت در سال ۲۰۲۲ خواهد رسید.


 

1396/09/29
22:41:33
5.0 / 5
4906
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت