25 درصد سهم اشتغال ایجادی امسال ویژه فارغ التحصیلان است

25 درصد سهم اشتغال ایجادی امسال ویژه فارغ التحصیلان است

به گزارش وبی کارت، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: امسال برای اولین بار تصمیم بر این شد که 25 درصد سهم اشتغال ایجادی مختص فارغ التحصیلان دانشگاهی باشد.به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، محمود کریمی بیرانوند، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در دولت سیزدهم در عرصه بازار کار در کمتر از سه سال آمار و ارقامی به جا مانده است که برخی در ۸ سال نتوانستند به آن دست یابند.
وی سامانه جستجوی شغل را یادگار دولت شهید رئیسی دانست و اشاره کرد: شهید جمهور در بازدید از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دستور ایجاد این سامانه را صادر کرد. در تیر ۱۴۰۲ از سامانه جستجوی شغل بطور رسمی رونمایی گردید.
این مقام مسؤول اضافه کرد: در کمتر از ۱۰ ماه نزدیک به ۴۰۰ هزار فرصت شغلی در این سامانه بارگذاری و نزدیک به ۵۰ هزار نفر به کارگماری در همین مدت انجام شده است. یکی از کارکردهای این سامانه شفاف سازی است.
کریمی بیرانوند اشاره کرد: یکی از شعارهای این دولت ایجاد شفافیت است. هم اکنون هیچ اقدامی در عرصه اشتغال کشور بدون شفافیت نیست.
معاون وزیر کار با اشاره به اقدامات انجام شده در عرصه اشتغال طی سه سال قبل اظهار داشت: اقدامات، سیاستگذاری ها و موارد اجرائی در طول این مدت برای اولین بار انجام شد و قبل از این سابقه نداشته است.
وی با اعلان اینکه در کمتر از ۳ سال به پایین ترین میزان نرخ بیکاری رسیده ایم، اشاره کرد: در دولت شهید رئیسی در کمتر از ۳ سال شاهد کاهش نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی بودیم و بیکاری زنان به پایین ترین حد خود رسید.
کریمی بیرانوند اظهار داشت: امسال برای اولین بار تصمیم بر این شد که ۲۵ درصد سهم اشتغال ایجادی مختص فارغ التحصیلان دانشگاهی باشد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار با اعلان اینکه سال قبل اشتغال ایجادی ۷۷۴ هزار نفر بوده است، اشاره کرد: در دولت شهید رئیسی در سال ۱۴۰۲ ثبت های خودرا در سال قبل شکست و سال قبل بیمه شده های جدید بیش از ۹۰۰ هزار نفر بودند.
کریمی بیرانوند با تأکید بر این که ۱۰ درصد کاهش در تعدیل نیروی کار داشتیم، اشاره کرد: با همراهی همه دستگاهها و استانها در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ به وعده یک میلیون شغل دست خواهیم یافت.
وی راه اندازی سامانه نظام جامع اطلاعات بازار کار را همچون دیگر اقدامات انجام شده طی ۳ سال قبل عنوان و اشاره کرد: همه این اتفاقات در سه سال دولت سیزدهم رخ داد. همین طور در عرصه صدور مجوزها و احیای بنگاه های راکد انقلابی به وجود آمد و به بالای ۷ هزار بنگاه رسید.
کریمی بیرانوند اشاره کرد: ۱۷۰ هزار میلیارد تومان (همت) تسهیلات حوزه اشتغال پرداخت گردید و همه این اتفاقات مثبت موجب گردید اقدامات تأثیرگذاری صورت گیرد.


منبع:

1403/03/14
15:38:21
0.0 / 5
94
تگهای خبر: دستگاه , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت