اتمام ۱۳۸ پروژه زیربنایی و روبنایی در شهر های جدید

اتمام ۱۳۸ پروژه زیربنایی و روبنایی در شهر های جدید

وبی کارت: به گزارش وبی کارت، ۱۱ هزار و ۳۵۴ واحد مسکن مهر در شهر های جدید، راه اندازی ۵ بیمارستان با ظرفیت ۹۷۱ تخت و نوسازی ۱۲۷ هزار و ۶۷۷ واحد مسکونی در بافت فرسوده شهری از جانب وزارت راه و شهرسازی تکمیل و تحویل گردید.به گزارش وبی کارت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم با کلان پروژه قانون جهش تولید مسکن و راه اندازی ۴ میلیون واحد مسکونی تحت عنوان طرح نهضت ملی مسکن فعالیتهای خویش را در قسمت مسکن و شهرسازی، سیاست گذاری کرد.
در تأمین زمین، برنامه ریزی برای ساخت و اجرای طرح نهضت ملی مسکن، شرکت ها و سازمان های تابعه وزارت خانه همچون سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت عمران شهر های جدید، شرکت بازآفرینی شهری ایران، همچون سازمان ها و شرکتهای تابعه وزارت خانه و همینطور بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ساخت مسکن در شهر های کوچک و روستاها مشارکت جدی و فعال داشته اند. بانکها و بخصوص بانک مسکن در عرضه تسهیلات نهضت ملی مسکن و سایر پروژه های در رابطه با وزارت راه و شهرسازی همکاری کرده اند که بعضی از این همکاریهای با درصد بالا و برخی هم با درصد پایین ثبت شده است.
در کنار راه اندازی واحدهای مسکونی، ساخت ساختمان های عمومی و مهم همچون بیمارستان ها و ورزشگاه ها توسط سازمان مجری ساختمان ها و تأسیسات عمومی و دولتی، نوسازی و بهسازی بافت های ناکارآمد، ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی، هم در برنامه قرار گرفت.
در دهه فجر سال جاری هم اهم اقدامات انجام شده وزارت راه و شهرسازی در قسمت مسکن و شهرسازی در دولت سیزدهم تشریح شد. بخشی از مهم ترین دستاوردها و عملکردهای بخش مسکن و شهرسازی به شرح زیر است:
تکمیل و تحویل ۱۱ هزار و ۳۵۴ واحد مسکن مهر در شهر های جدید
۱۳۸ پروژه به ارزش ۹ هزار و ۱۱۹ میلیارد تومان در زمینه پروژه های زیربنایی و روبنایی و راه اندازی واحدهای مسکونی (۱۱ هزار و ۳۵۴ واحد مسکونی نهضت ملی مسکن و مسکن مهر) در شهر های جدید، ۹۵ پروژه در زمینه راه اندازی فضاهای آموزشی، درمانی، فرهنگی، ورزشی در بافت های فرسوده به ارزش ۹۹۸ میلیارد تومان همچون اقدامات کلانی است که در حوزه شهر های جدید و بافت های فرسوده انجام شد.
احداث ۵ بیمارستان با ظرفیت ۹۷۱ تخت
همچنین، راه اندازی ۵ بیمارستان با ظرفیت ۹۷۱ تخت (شامل بیمارستان آموزشی تربت حیدریه با ظرفیت ۲۷۳ تخت، بیمارستان جایگزین شهید رجایی گچساران با ظرفیت ۱۴۲ تخت، بیمارستان جایگزین ۱۵ خرداد مهدی شهر با ظرفیت ۹۹ تخت، بیمارستان آموزشی جهرم با ظرفیت ۳۱۳ تخت و بیمارستان جایگزین بیمارستان امام خمینی خمین با ظرفیت ۱۴۴ تخت) و راه اندازی ۱۸ هزار و ۵۵۰ مترمربع ساختمان و تأسیسات دولتی و عمومی (ورزشی، فرهنگی، آموزشی و..) (تکمیل و تحویل ۷ بلوک منازل مسکونی نمایندگان مجلس شورای اسلامی) از دیگر اقداماتی است که در دولت سیزدهم انجام شده است.
نوسازی ۱۲۷ هزار و ۶۷۷ واحد مسکونی در بافت فرسوده شهری
این گزارش می افزاید، نوسازی ۱۲۷ هزار و ۶۷۷ واحد مسکونی در بافت فرسوده شهری، ۶ برابر افزایش واحد نوسازی شده در مقایسه با مدت مشابه در دولت قبل، نوسازی ۲۲ هزار و ۸۲۳ واحد مسکونی، انجام ۱۶۲ پروژه روبنایی بافت های فرسوده در جهت محرومیت زدایی که ۵۶ درصد از پروژه های ناتمام در شروع دولت، به اتمام رسیده است همچون اقدامات انجام شده است. در همین رابطه هم در شروع دولت سیزدهم ۲۹۰ پروژه انجام نشده وجود داشت که طی دولت سیزدهم ۱۶۲ پروژه به اتمام رسیده و هم اکنون ۱۲۸ پروژه درحال اجراست.
انجام ۲۲۶ پروژه زیربنایی بافت های فرسوده
انجام ۲۲۶ پروژه زیربنایی بافت های فرسوده در جهت محرومیت زدایی ۷۴ درصد از پروژه های ناتمام در شروع دولت، به اتمام رسیده است. در همین رابطه هم از آغاز دولت سیزدهم ۳۰۶ پروژه انجام نشده وجود داشت که طی دولت سیزدهم ۲۲۶ پروژه به اتمام رسیده و هم اکنون ۸۰ پروژه در حال اجرا می باشد.
بهسازی بیشتر از ۲ هزار کیلومتر آسفالت معابر بافت های فرسوده
بهسازی ۲۰۵۰ کیلومتر آسفالت معابر بافت های فرسوده تحت عنوان نهضت آسفالت معابر خاکی از آغاز دولت سیزدهم اجرایی شد.
تکمیل ۷۲ پروژه زیرساخت عمومی و اجتماعی در شهر های جدید
همچنین تکمیل ۷۲ پروژه در جهت ایجاد زیرساخت های عمومی و اجتماعی در شهر های جدید با ارزشی بالغ بر ۵ هزار و ۵۵۰ میلیاردریال، تأسیس سه شرکت عمران شهر های جدید در استانهای آذربایجان غربی (گلمان)، فارس (تابناک) و قزوین (مهرگان) همچون اقداماتی است که در حوزه مسکن و شهرسازی در دولت سیزدهم انجام شده است.


منبع:

1402/11/22
15:28:48
0.0 / 5
282
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت