معاون وزیر نفت:

97 درصد کاتالیست های پتروشیمی بومی سازی شد

97 درصد کاتالیست های پتروشیمی بومی سازی شد

به گزارش وبی کارت، معاون وزیر نفت اظهار داشت: امروز در تراز صادرکنندگان فناوری کاتالیست که در انحصار کشورهای غربی بود، قرار گرفته ایم و 97 درصد نیاز کاتالیست کشور از تولیدکنندگان داخلی تامین می شود.به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، مرتضی شاه میرزایی ظهر جمعه در حاشیه بازدید از رویداد ملی روایت پیشرفت که در محل نمایشگاه های دائمی آستان قدس رضوی برگزار شده است، اظهار نمود: نمایشگاه روایت پیشرفت با هدایت و ابتکار مرکز ارتباطات دولت و روحانیت از لحاظ اثر بخشی بین مردم در قم و مشهد خیلی خوب برگزار گردید.
معاون وزیر نفت ضمن اشاره به اهداف برگزاری این نمایشگاه اظهار داشت: این نمایشگاه روایت گر کامل پیشرفت ها و توفیقات وزارت خانه ها و بخش های مختلف دولت مردمی سیزدهم است.
وی افزود: صنعت نفت همچون صنایعی بود که پیش از انقلاب در قبضه مستشاران بود تا جایی که حتی دانش آنرا در اختیار ما قرار نمی دادند.
شاه میرزایی ضمن اشاره به وابستگی شدید ایران پیش از انقلاب در صنعت نفت و پتروشیمی به سایر کشورها، خاطرنشان کرد: در چهل و پنج سال قبل، اراده ای در داخل برای استقلال وجود نداشت و در قسمت های مختلف صنعت نفت وابستگی کامل داشتیم.
معاون وزیر نفت افزود: تولید کنندگان ما قبل از انقلاب اسلامی در هیچ موردی اجازه ساخت در داخل را نداشتند همینطور در قسمت تعمیرات و نگه داشت نیز وابستگی شدید داشتیم.
وی ضمن اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: در چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب شاهد خودکفایی صددرصدی در طراحی و ساخت مجتمع های صنعتی و پتروشیمی در اکتشافات، لرزه نگاری، حفاری و در خطوط جریانی گاز و نفت هستیم.
شاه میرزایی با تاکید بر این که صنعت پتروشیمی ایران در خیلی از بخش های صنعت به خودباوری و خودکفایی رسیده است، خاطرنشان کرد: امروز در تراز صادرکنندگان فناوری کاتالیست که در انحصار کشورهای غربی بود، قرار گرفته ایم و ۹۷ درصد نیاز کاتالیست کشور توسط تولید کنندگان داخلی و شرکتهای دانش بنیان تأمین می شود.
معاون وزیر نفت در قسمت پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: به دنبال بومی سازی ۱۰۰ درصدی تولیدات پتروشیمی در کوتاه ترین زمان برای کشور عزیزمان هستیم.


منبع:

1402/11/21
09:24:45
0.0 / 5
167
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت