تجهیز ۸هزار واگن باری به ترمز

تجهیز ۸هزار واگن باری به ترمز

به گزارش وبی کارت، مدیرعامل راه آهن اظهار داشت: 8هزار واگن باری طی دوماه به ترمز مجهز شد و امروزه هیچ واگن باری بدون ترمز در خطوط سرویس دهی فعال نیست.به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، بامداد امروز دوشنبه (۱۶ بهمن) ماه مراسم امضای کاربرگ های ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، کمال هادیان فر معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی و سید میعاد صالحی مدیرعامل شرکت راه آهن، میان شرکت های سرمایه گذار در عرصه تولید ناوگان ریلی و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اجرا شد. ارزش این کاربرگ ها مجموعاً به ۶۵۸ میلیارد تومان می رسد.
ماده ۱۲ بعد از ۷ سال در دولت سیزدهم نتیجه داد
سید میعاد صالحی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در مراسم ورود ۶۸۵ دستگاه ناوگان نو و بازسازی شده به شبکه ریلی، اظهار داشت: امروز علاوه بر بهره برداری و افتتاح از واگن ها، از مدیرعامل شرکت های سرمایه بر طبق قراردادهایی در مردادماه سال جاری منعقد کرده بودیم در امتداد پشتیبانی از تولید داخل، این قراردادها به حواله های مالی تبدیل خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: باتوجه به کوشش های دولت سیزدهم در عرصه ریلی، شاهد پیشرفت شایان توجهی هستیم و از شروع ۱۴۰۰ مسؤول از بدهی های دولت قبلی بودیم که به مرور زمان بدهی و معضلات رفع شد و امروز با همت وزیر جوان کابینه دولت سیزدهم قدمهای بلندی در امتداد پیشرفت برداشتیم.
وی اظهار داشت: ۲۶ هزار واگن بدون ترمز حرکت می کرد به اصطلاح با شیر بسته حرکت می کرد و طی دو ماه ۸ هزار واگن باری را مجهز به ترمز کردیم و امروزه هیچ واگن باری بدون ترمز وارد خط سرویس دهی نیست. در عرصه های مختلف به سمت تولید داخل گام برداشتیم و انتظار می رود قسمتی از واگن های باری در عرصه صادرات استفاده شوند.
صالحی اضافه کرد: در امتداد توسعه ریل بطور قطع به تولید داخل اهمیت ویژه ای خواهیم داشت و ماده ۱۲ قانون بعد از ۷ سال به نتیجه رسید و انتظار می رود با حمایت سازمان برنامه و بودجه تا انتهای سال این حواله های مالی که با شرکت های سرمایه انعقاد شد، نقد شود.
مدیرعامل راه آهن با اشاره به قدمهای خوبی که از مسیر ماده ۱۲، تهاتر نفت و تسهیلات تبصره ۱۸ برداشته شده، اشاره کرد: ۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان برمبنای تبصره ۱۸، به ۱۰ شرکت خصوصی سرمایه گذار در تولید لکوموتیو و واگن باری اهدا خواهد شد.

1402/11/16
18:41:07
0.0 / 5
177
تگهای خبر: دستگاه , سازمان , سرویس , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت