80 درصد جمعیت تهران تحت پوشش شبکه فاضلاب هستند

80 درصد جمعیت تهران تحت پوشش شبکه فاضلاب هستند

به گزارش وبی کارت، مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران اظهار داشت: طی سال 1400 تا 1402 جمعیت تحت پوشش شبکه فاضلاب در تهران از 67 به 73 درصد رسیده است که تا پایان امسال این شاخص به 80 درصد خواهد رسید.


به گزارش وبی کارت به نقل از وزارت نیرو، عباسعلی مصر زاده با اشاره به روند افزایشی نصب انشعاب فاضلاب در شهر تهران گفت: نصب ۷۳ هزار فقره انشعاب فاضلاب طی امسال در دستور کار شرکت فاضلاب تهران قرار داشت که در ۸ ماهه نخست امسال، ۴۲ هزار انشعاب فاضلاب در مناطق مختلف شهر تهران نصب و واگذار شده است. وی افزود: تا انتهای سال ۱۴۰۱ در تهران حدود ۷۳۴ هزار فقره از انشعاب فاضلاب مشترکان نصب و امکان بهره برداری از شبکه جمع آوری فاضلاب شهری برای آنان مهیا شده بود و اکنون تعداد مشترکان به ۷۷۶ هزار فقره بالا رفته است، این عملکرد در ۸ ماه سال جاری دارای رشد بی سابقه ای نسبت به میانگین نصب انشعابات سنوات گذشته است. مصر زاده در ادامه اضافه کرد: با هدف تسریع در عملیات نصب انشعاب فاضلاب و بمنظور خدمت رسانی به شهروندان، از دی ماه عملیات نصب انشعاب فاضلاب در منطقه ۱۸ تهران برای نصب ۱۰ هزار انشعاب در محدوده بلوار خلیج فارس و نوروز آباد شروع می شود.
بگفته مصر زاده با نصب گسترده انشعاب امسال حدودا بیش از ۸۰ درصد از جمعیت شهر تهران از خدمات جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب بهره مند می شوند. مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران اشاره کرد: با برنامه ریزی برای تکمیل پروژه های فاضلاب در شهر تهران امسال شامل اجرای ۲۳۰ کیلومتر شبکه فاضلاب، راه اندازی واحدهای ۷ و ۸ تصفیه خانه جنوب با جمعیت تحت پوشش یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر، ساخت پکیج تصفیه در منطقه ۲۲، ارتقا و توسعه تصفیه خانه شهرک قدس برای تحت پوشش قرار دادن ۱۷۷ هزار نفر از جمعیت شهر تهران در دستور کار است و با بهره برداری از این پروژه ها تا پایان امسال طرح فاضلاب تهران به پیشرفت ۷۴.۸ درصدی می رسد. طرح فاضلاب تهران از سال ۱۳۷۴ در گستره ای به مساحت ۷۰ هزار هکتار در مناطق ۲۲ گانه تهران برای پوشش ۱۱.۴ میلیون نفر جمعیت شروع به کار کرده است و تا حالا در این طرح ۷۷۶ هزار فقره انشعاب و ۷.۴ هزار کیلومتر شبکه فاضلاب اصلی و نیمه اصلی اجرا شده است.


منبع:

1402/09/28
16:05:10
0.0 / 5
270
تگهای خبر: خدمات , هك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت