نایب رئیس اول اتحادیه املاك تهران اعلام كرد؛

کنترل جدی پلت فرم های دخیل در بازار مسکن

کنترل جدی پلت فرم های دخیل در بازار مسکن

به گزارش وبی کارت، نایب رییس اول اتحادیه املاک تهران اظهار داشت: افراد بدون هیچ نوع تخصص با یک گوشی همراه هوشمند در فضای مجازی و پلت فرم ها به بازار مسکن ورود می کنند که دراز مدت تبعات مخربی به دنبال خواهد داشت.به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، در ارتباط با کسب وکارهایی که در تعیین قیمت مسکن فعالیت می نمایند دو پلت فرم را شناسایی شدند که بیشترین دخالت را در بالا بردن قیمت مسکن داشتند و با همکاری وزارت صمت و اتحادیه کسب و کارهای مجازی دستگاه های مربوطه شناسایی نمودند و برای آخرین بار اخطار جدی به این دو پلت فرم داده شد. مشاورین املاک بالاترین درخواست برای گرفتن مجوز را دارند که مسئله ای مورد بررسی است. این پلت فرم ها باید تا ابتدای مهر به درگاهی که وزارت راه و شهرسازی اعلام نموده متصل شوند و در غیر این صورت اعمال قانون می شوند و باید ضوابطی تعیین شود تا افراد متخصص وارد این حوزه شوند.
در خصوص فعالت پلت فرم های که در تعیین قیمت مسکن دخیل هستند با داوود بیگی نژاد، نایب رییس اول اتحادیه املاک تهران در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به این که پلت فرم های خانه یابی باید حذف یا بازرسی شوند، اظهار داشت: امروز بیش از ۱۲۵ میلیون گوشی هوشمند همراه در دست عموم مردم وجود دارد و فردی بدون هیچ نوع مجوز یا تخصصی اجازه در فضای مجازی و برخی اپلیکیشن های خانه یاب، مسکن خرید و فروش یا رهن و اجاره می کنند که سبب تشدید در تقاضای مصرفی بازار مسکن می شود.
نایب رییس اول اتحادیه املاک تهران در ادامه اشاره کرد: البته موضوع مسکن در کشور مهمست برای اینکه مصرف کننده مردم هستند و هرگونه پلتفرمی که سبب عدم تعادل در عرضه و تقاضای مسکن شود، مضر خواهد بود و بطور قطع دراز مدت نیز تبعات جدی در بازار مسکن در پی خواهد داشت. اکو سیستم بازار تجارت متفاوت با سالهای اخیر شده است و فضای مجازی نیز اکنون قسمتی زندگی عموم را به خود درگیر کرده است و باید بدانیم اگر این اکوسیستم هم اکنون کنترل نشود و برمبنای چهارچوب و مقررات پیش نرود، خطرات جدی بازار مسکن را تهدید خواهدنمود.
وی اظهار داشت: اپلیکیشن هایی در بازار مسکن فعالیت می نمایند باید از طرف دستگاه های مربوطه کنترل و رصد شوند و در امتداد خدمت رسانی به مصرف کننده واقعی قرار بگیرد و بطور قطع نباید اجازه دهیم این نرم افزارهای که با زندگی مردم گره خورده بخواهند تداخلی ایجاد کنند و سبب ‌پریشانی در بازار مسکن می شود برای اینکه بازار مسکن را رقابتی جلوه می دهند.
بیگی نژاد با اشاره به این که آیا مشاورین املاک قیمت واحدهای مسکونی را می افزایند یا خیر، اظهار داشت: طبق بررسی ها مشاورین املاک نرخها در بازار افزایش نمی دهند و بطور قطع بازار مسکن تأثیرپذیری از این افراد نخواهد داشت و باید مشکل افزایش قیمت مسکن را در بازارهای دیگر پیگیر باشیم و فضای نرم افزارهای خانه یاب بی نظم و قانون اداره می شود و بیشتر مشکلات حوزه مسکن از این بستر رخ می دهد و اگر فردی در چنین فضاهایی فعالیت دارد باید مجوزهای لازم را گرفتن کند.
این مسئول بحران مسکن در بازار فعلی را ورود اپلیکیشن ها دانست و اظهار داشت: بحران مسکن در بازار فعلی ورود پلت فرم های خانه یاب است و این افراد جز دلالان و سوداگران این حوزه محسوب می شوند.


منبع:

1402/07/11
15:59:26
0.0 / 5
191
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , تخصصی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان وبی كارت
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت