شیائومی برای تولید خودرو های برقی چراغ سبز گرفت

شیائومی برای تولید خودرو های برقی چراغ سبز گرفت

به گزارش وبی کارت، شرکت شیائومی موافقت برنامه ریز دولتی چین برای تولید خودرو های برقی را به دست آورد.به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، منابع آگاه به رویترز گفتند: کمیسیون ملی اصلاحات و توسعه که بر سرمایه گذاری های جدید و ظرفیت تولید در صنعت خودروسازی چین نظارت دارد، اوایل ماه آگوست، موافقت خویش را با تولید خودروی برقی توسط شیائومی اعلام نمود. شرکت شیائومی، چهارمین شرکتی است که از اواخر سال ۲۰۱۷ به این طرف، موافقت این سازمان را دریافت می کند.

موافقت کمیسیون ملی اصلاحات و توسعه، شیائومی را یک گام دیگر، به تولید انبوه خودرو های برقی نزدیک تر کرد اما شیائومی همچنان به موافقت وزارت صنعت و اطلاعات چین هم نیاز دارد.

شیائومی زمانی وارد بخش خودروسازی چین خواهد شد که این کشور به عنوان بزرگترین بازار خودروی جهان، با مجموعه مسائلی نظیر اشباع ظرفیت و کندی تقاضا دست و پنجه نرم میکند.

شیائومی متعهد شده است ۱۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری در مدت بیشتر از یک دهه آینده در کسب وکار خودرو انجام دهد و آغاز تولید انبوه خودرو های برقی در نیمه اول سال ۲۰۲۴ را هدف گذاری کرده است. اما با محتاط شدن کمیسیون ملی اصلاحات و توسعه در تائید برنامه های جدید تولید خودروی برقی شرکتها که ناشی از نگرانی نسبت به اشباع ظرفیت تولید بوده است، مشخص نیست که هدف شیائومی قابل تحقق است یا خیر.

شرکت تسلا که می خواهد کارخانه خود در شانگهای را گسترش دهد، هنوز موافقت مقامات چینی را کسب نکرده است. همین طور منابع آگاه قبل از این به رویترز گفته بودند که گروه خودروسازی برقی لوکس لوسید مشتاق است خودرو در چین تولید نماید اما به این شرکت گفته شده که احتمال آن، اندک است.

شیائومی سومین شرکت بزرگ سازنده تلفن هوشمند در جهان از نظر فروش است. این شرکت می خواهد سال میلادی آینده، حدود ۱۰۰ هزار خودروی برقی تولید نماید. همین طور آماده افزایش تولید در دسامبر شده و از هفته گذشته، استخدام کارگر برای کارخانه برقی خویش را افزایش داده است.

این شرکت در سه ماهه دوم سال جاری، با کاهش ۱۸.۹ درصدی درآمد روبرو شد و انگیزه های خویش را برای ورود به بخش خودرو های برقی دارد. بر اساس گزارش شرکت تحقیقات کانترپوینت، فروش تلفن هوشمند در چین در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳، کاهش چهار درصدی در مقایسه با زمان مشابه سال قبل داشت و پایین ترین فروش سه ماهه دوم از سال ۲۰۱۴ بود.

بر اساس گزارش رویترز، شیائومی می خواهد از هزاران فروشگاه خود، به عنوان نمایشگاه برای خودرو های برقی استفاده نماید.
1402/06/02
21:55:09
0.0 / 5
185
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان وبی كارت
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت