تا سال ۲۰۳۰

میلیاردها دستگاه با یکدیگر داد و ستد می کنند

میلیاردها دستگاه با یکدیگر داد و ستد می کنند

وبی کارت: وبی کارت: طبق یک گزارش جدید، حدود 3.3 میلیارد دستگاه متصل به اینترنت تا پایان دهه جاری، مستقیما پول و داده، داد و ستد خواهند کرد.به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، مشاوران مخابراتی شرکت STL Partners در گزارشی مدعی شدند: شمار دستگاه های متصل به اینترنت که با یکدیگر به داد و ستد پول و داده می پردازند از ۸۸ میلیون دستگاه در سال ۲۰۲۴، به ۳.۳ میلیارد دستگاه تا سال ۲۰۳۰ خواهد رسید که به منزله رشد ۳۷۵۰ درصدی در مدت حدود شش سال است.

به گفته این پژوهشگران، این شیوه "اقتصاد اشیاء (EoT) "نام گرفته است که شاخه ای از "اینترنت اشیاء" (IoT) است و بیش از ۱۰ درصد کل بازار "اینترنت اشیاء" را ایجاد کرده و نرخ رشد ترکیبی سالانه ۶۸ درصدی را تجربه خواهدنمود.

در حالی که همه نوع دستگاه متصل به اینترنت، "اینترنت اشیاء" را می سازند، انتظار می رود عمده داده مربوط به خودرو های متصل به اینترنت باشد.

منطق پشت این پیش بینی این است که تله ماتیک خودرو، هم اکنون نسبتا توسعه یافته بوده و داده های خودرو های متصل، برای سایرین در این اکوسیستم، باارزش است. پژوهشگران با توضیح اینکه "اقتصاد اشیاء" چطور می تواند در صنعت خودرو عمل کند، تاکید نمودند خودرو های متصل می توانند با نقاط شارژ، سنسورهای فضای پارک و چراغهای ترافیک مستقیما بوسیله "اینترنت اشیاء"، ارتباط گرفته و هماهنگ کنند.

بعلاوه، شرکت STL Partners پیش بینی می کند که بیش از ۱.۲ میلیارد دستگاه شبکه هوشمند، تا سال ۲۰۳۰ به "اقتصاد اشیاء" مجهز می شوند که ۴۰ درصد از کل پیش بینی فرصت و همین طور ۷۰۰ میلیون دستگاه زنجیره تامین است. در این بخش از صنعت، ابزارهای مجهز به هوش مصنوعی می توانند داده های تولید شده توسط "اینترنت اشیاء" را برای پیش بینی افزایش تقاضا برای انرژی، تحلیل و بررسی کنند و ظرفیت اضافی را به شبکه بفروشند.

ودافون همچون سازمان هایی است که رشد بازار "اقتصاد اشیاء" را پیش بینی کرده و در همین راستا، سال قبل یک پلت فرم "اقتصاد اشیاء" به نام "دیجیتال اَست بروکر" (Digital Asset Broker) ساخت.

بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، سایر شرکت هایی که به بخش رو به رشد "اقتصاد اشیاء" توجه دارند، بانکها و سازمان های مالی هستند.

منبع:

1402/03/16
09:31:06
0.0 / 5
218
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت