علاقه غول شبکه اجتماعی به دورکاری کاهش یافت

علاقه غول شبکه اجتماعی به دورکاری کاهش یافت

وبی کارت: به گزارش وبی کارت، کارمندان شرکت متا پلتفرمز از آغاز سپتامبر، ملزم خواهند شد سه روز در هفته، در دفاتر این شرکت حضور پیدا کنند.به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، این غول شبکه اجتماعی آمریکایی، اطلاع رسانی به کارمندان خود درباره ی سیاست دورکاری جدید را آغاز نموده که البته این سیاست شامل کارکنانی که کلا دورکار هستند، نمی شود.

یک سخنگوی متا در اطلاعیه ای اعلام نمود: به کار توزیع شده متعهد هستیم و مطمئن هستیم افراد می توانند تاثیر معناداری از اداره و خانه داشته باشند. ما همین طور متعهد به پالایش مداوم مدل خود برای تقویت همکاری، ارتباط و فرهنگ ضروری هستیم تا کارمندان بهترین عملکرد را داشته باشند.

پایگاه خبری فناوری اینفورمیشن اولین رسانه ای بود که تغییر سیاست دورکاری از خانه متا را منتشر نمود.

شرکت مادر فیسبوک، در ژوئن سال ۲۰۲۱ سیاست دورکاری را شامل همه کارمندان تمام وقت کرد. در آن زمان مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، اظهار کرده بود: این شرکت در طول سال و در اوج پاندمی کرونا دریافته است کار خوب می تواند هر جایی صورت گیرد و از آنجائیکه ویدئو ازراه دور و واقعیت مجازی همچنان رو به بهبود است، من حتی خوش بین تر هستم که دورکاری در مقیاس گسترده، امکان پذیر است.

با این حال، از آن زمان شرکت های زیادی مانند آمازون و گوگل در برنامه های دورکاری قبلی خود بازنگری کردند و از کارمندان خود خواستند حداقل سه روز در هفته، حضور فیزیکی در محل کار داشته باشند.

زاکربرگ در مارس گفته بود این شرکت یک تحلیل داخلی را انجام داده که نشان میدهد مهندسانی که بصورت حضوری کار می کنند، کار بیشتری انجام می دهند و به تغییر سیاست متا اشاره کرده بود.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، متا تازه ترین دور اخراج ها در سال راندمان خودرا در ماه مه انجام داد. تحت این برنامه، تا حالا ۲۱ هزار کارمند این شرکت اخراج شده اند.

منبع:

1402/03/14
15:49:15
0.0 / 5
209
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت