رئیس سازمان جهاد كشاورزی خوزستان:

بخشی از اراضی در خوزستان به سمت شوری پیش می رود

بخشی از اراضی در خوزستان به سمت شوری پیش می رود

به گزارش وبی کارت، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اظهار داشت: بخشی از اراضی در خوزستان به سمت شوری پیش می رود و این زنگ خطری برای کاهش عملکرد کشاورزی استان در سالهای آینده خواهد بود.به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، سید رحمت الله پریچهر ظهر امروز سه شنبه در جلسه هوشمند سازی کشاورزی خوزستان بیان نمود: عمده فعالیتهای کشاورزی در خوزستان به روش سنتی صورت می گیرد و ضریب نفوذ دانش در قسمت کشاورزی یکی از اشکالات این بخش محسوب است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به اینکه باید نفوذ دانش در عرصه کشاورزی خوزستان بیشتر شود، اضافه کرد: بالغ بر ۱۶.۷ میلیون تُن انواع محصول کشاورزی در خوزستان تولید می شود که عمده آن زارعی است.
وی افزود: امسال در خوزستان میزان خرید تنظیمی گندم از یک میلیون تن فراتر رفت و کار خرید تضمینی گندم از کشاورزان همچنان ادامه دارد.
پریچهر ضمن اشاره به این که سعی شده جهت استفاده از شرکتهای دانش بنیان، کمیته های تخصصی فراخور شرایط خوزستان تشکیل گردد، اظهار داشت: این کمیته ها در زمینه بهره وری آب، تولیدات گیاهی، دامپروری، هوشمندسازی، شیلات، آبزی پروری، منابع طبیعی، نیشکر تشکیل خواهند شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان به مکانیزاسیون و ماشین آلات کشاورزی اشاره نمود و اظهار داشت: برای دستیابی به کشاورزی کاملاً مکانیزه، استفاده از حس گرها، کاشت بذر، توزیع کود و… همچون مواردی است که می تواند به اجرای طرح هوشمند سازی کشاورزی کمک شایانی کند.
پریچهر اضافه کرد: تا کنون بالغ بر ۴۲۱ هزار هکتار از اراضی خوزستان، به کشت آبی و ۱۶۷ هزار هکتار به کشت دیم اختصاص یافته که اگر بتوانیم با استفاده از هوشمند سازی سبب افزایش عملکرد در این اراضی شویم به توسعه، امنیت و اقتدار غذایی در کشور کمک قابل ملاحظه ای کرده ایم.
وی با اشاره به اینکه بخشی از اراضی در خوزستان به سمت شوری پیش می رود و این زنگ خطری برای کاهش عملکرد کشاورزی استان در سالهای آینده خواهد بود، افزود: مدیریت تنش ها همچون شوری، خشکی و… یکی از مهم ترین عواملی است که می تواند در افزایش عملکرد تأثیرگذار باشد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان بیان نمود: کاهش قیمت تمام شده و افزایش بهره وری از اهداف ما در سازمان جهاد کشاورزی است و انتظار می رود که با همکاری مراکز تحقیقاتی، تحقیقات کاربردی و یافته های جدید وارد عرصه شود که این مهم کاهش هزینه ها را به دنبال خواهد داشت.
پریچهر اظهار داشت: پیشنهاد شد که سازمان جهاد کشاورزی بعنوان اولین طرح آزمایشی هوشمند سازی در استان معرفی شود.

1402/02/19
22:06:35
0.0 / 5
210
تگهای خبر: تخصصی , سازمان , كاربر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت