درخواست تمدید پروانه شرکت مخابرات را پذیرفته شد

درخواست تمدید پروانه شرکت مخابرات را پذیرفته شد

به گزارش وبی کارت، درخواست تمدید پروانه شرکت مخابرات ایران که اواخر تیر سال ۱۴۰۲ به پایان می رسید، از جانب سازمان تنظیم مقررات ارتباطات کشور مورد پذیرش قرار گرفت.


به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، شرکت مخابرات ایران در ۲۹ خرداد ماه سال ۱۳۵۰، با سرمایه ای بیش از ۵ میلیاردریال تأسیس شد. در سال ۱۳۷۲ تلفن همراه در کشور با کوشش های شرکت مخابرات ایران افتتاح شد. این بخش در سال ۱۳۸۳ در قالب شخصیت حقوقی مستقل با نام شرکت ارتباطات سیار ایران از بدنه شرکت مخابرات ایران جدا شد.
طبق مصوبه اسفند ماه سال ۱۳۸۵ هیئت محترم وزیران، شرکت مخابرات ایران مشمول واگذاری به بخش خصوصی بوسیله عرضه سهام آن در بورس اوراق بهادار گردید. با توجه به ماده ۵۸۷ قانون تجارت از تاریخ ایجاد، واجد شخصیت حقوقی گردیده و در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و به باعث ماده ۷ قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و تصویب نامه هیئت وزیران در سال ۱۳۸۷ به شرکت سهامی عام تبدیل گردیده و طی شماره ۳۲۵۰۸۱ به عنوان شرکت سهامی عام در اداره ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری ثبت گردیده است.
بعد از آن مقطع حساس و شکل گیری و اوج گرفتن رقابت در بازار فاوای کشور، شرکت مخابرات ایران کوشش کرد تا علاوه بر حفظ رسالت همیشگی و ملی خود، نسبت به ارتقای کیفیت خدمات، بهبود راندمان، توسعه کسب وکارهای جدید و کمک به سایر بازیگران عرصه ارتباطات بیش از پیش در توسعه اقتصاد ملی نقش ایفا کند.
شرکت مخابرات ایران همیشه چالش هایی در راه خود داشت اما در سال ۹۷ با اتخاذ سیاست های تلفیقی از جمله همکاری با تولیدکنندگان و مشاوران داخلی، پایبندی به تعهدات خود در قبال کارکنان، مدیریت موثر هزینه ها و انجام پروژه های بهبود، جایگاه خویش را در عرصه داخلی حفظ کرد.

پروانه ارائه خدمات تلفن همراه، تلفن ثابت و ارتباطات داده ها در سال ۱۳۸۷ برای مدت ۱۵ سال از طرف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات کشور، به شرکت مخابرات ایران اعطا شد و اعتبار این پروانه اواخر تیر سال ۱۴۰۲ به انتها می رسید.

در این راستا، مدیرکل صدور پروانه خدمات پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری با اشاره به پیش بینی شرایط و مقررات نحوه تمدید در پروانه شرکت مخابرات ایران اظهار کرده است: به دنبال درخواست تمدید پروانه از طرف این شرکت، فراخوان نظرخواهی در رابطه با این مساله و همین طور تصمیم سازمان در خصوص قبول درخواست تمدید در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و یکی از روزنامه های کثیرالانتشار منتشر گردید.

سیدحسین سلامتی طباء اشاره کرد: رگولاتوری هم درخواست تمدید پروانه شرکت مخابرات ایران را به شرط رعایت مفاد موافقت نامه و الحاقیه های پروانه صادر شده و با اعمال تغییرات و اصلاحات مورد نظر سازمان پذیرفته است.

1401/10/29
16:33:55
0.0 / 5
280
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت