در گزارش وبی كارت عنوان شد:

پتروشیمی مشکلی برای ارز آوری ندارد

پتروشیمی مشکلی برای ارز آوری ندارد

به گزارش وبی کارت، دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران اظهار داشت: خوشبختانه مشکلی برای واردات ارز به کشور نداشته ایم بنابراین پول بلوکه شده در کشور های مقصد وجود ندارد.به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، خیلی از صنایع در کشور ما صادرات را به شکل خوبی انجام می دهند اما به علل مختلف ارز آوری ندارند. ارز آوری که در این شرایط می تواند گره گشای کمی از مشکلات باشد. اما صنعت پتروشیمی تا چه حد توانسته در این خصوص موفق عمل کند؟ احمد مهدوی ابهری دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران در این حوزه به مهر می گوید: خوشبخاته ما مشکلی با واردات ارز به کشور نداشته ایم.
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران افزود: ما در ۷ ماهه سال قبل ۳۸ میلیون و ۸۶۰ هزار تن تولید داشته ایم، البته باید در نظر داشت که تمامی تولیدات ما صادر نمی شود و بخشی از آن در ارتباط با داخل و خوراک بین مجتمعی است و از این مقدار ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن را صادر کرده ایم.
وی افزود: البته در سال ۱۴۰۱ این رقم تغییر نمود و به در ۷ ماهه ابتدای سال ۴۱ میلیون و ۵۵۰ هزار تن تولید داشته و از این مقدار ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تن در ارتباط با صادرات بوده است. همینطور میزان ارز آوری در ۷ ماهه ابتدایی سالجاری ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار بوده که تنها ۸ میلیارد و ۷۳۳ میلیون دلار به سامانه نیما تعلق گرفت و مابقی آن مورد استفاده قرار گرفت.
مهدوی ابهری در پاسخ به این سؤال که آیا ارز بلوکه شده در کشورهایی که محصول به آنها فروخته شده است وجود دارد، اظهار داشت: خوشبختانه ما هر چه صادر کرده ایم ارز را دریافت و به کشور وارد کرده ایم و هیچ مشکلی پیرامون صادرات و بلوکه شدن ارز در کشور مقصد وجود ندارد.
وی در خاتمه اضافه کرد: کشور مقصد صادراتی ما عمداً چین است و سایر کشورهای مختلف از همسایگان مانند ترکیه، افغانستان، عراق، امارات و حتی اروپا، افریقا و امریکای جنوبی صادرات داشته ایم که تقریبا تمامی محصولات را در بر می گیرند از پلیمر گرفته تا اوره در دسته محصولات صادراتی ما قرار می گیرند.


منبع:

1401/08/27
14:22:09
0.0 / 5
205
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت