آیفون ۱۴، همچنان بلاتکلیف!

آیفون ۱۴، همچنان بلاتکلیف!

وبی کارت: به گزارش وبی کارت، سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی با اشاره به اینکه هنوز وضعیت رجیستری آیفون ۱۴ تعیین تکلیف نشده، تصریح کرد که فروشندگان و مردم باید بدانند از خرید و فروش کالایی که از رجیستر شدن آن اطمینان ندارند و کد رجیستری ندارد، اجتناب کنند.


محمدرضا عالیان در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه اعلام شده به علت مدیریت منابع ارزی به واردات آیفون ۱۴ ارز اختصاص داده نمی گردد، خاطرنشان کرد: به نظر می آید اگر امکان واردات آیفون ۱۴ فراهم گردد حداقل برای چند ماه ارزبری زیادی خواهد داشت و بنابراین این تصمیم گرفته شده است.

به قول وی هر کالایی که از راه رویه مسافری وارد شود، اگر در گمرکات اظهار شده باشد، می تواند رجیستر شود، اما اگر اظهار نشده باشد، غیر قانونی می باشد و رجیستر هم نمی گردد. اما هم اکنون مساله اینست که اصلاً رجیستر شدن یا نشدن آیفون ۱۴، تعیین تکلیف نشده است.

سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل افزود: البته اگر کالایی به صورت قانونی از رویه مسافری وارد شده باشد، اجازه استفاده تجاری ندارد و نباید خرید و فروش شود. اما در این حوزه خلاء قانونی وجود دارد. بنابراین پیشنهاد شد برای حداقل شش ماه امکان انتقال مالکیت کالایی که از رویه مسافری وارد شده، وجود نداشته باشد تا این مشکل حل شود.

عالیان با اشاره به اینکه انجمن امیدوار است وضعیت رجیستری آیفون ۱۴ بزودی تعیین تکلیف شود، خاطرنشان کرد: اخیراً یکی از روزنامه ها و به دنبال آن برخی فروشندگان به نقل از من اعلام نمودند آیفون ۱۴ از آذرماه رجیستر می شود، اما این مورد مطرح نشده و فقط پیشبینی می شود که در آذرماه در رابطه با رجیستر شدن یا نشدن آیفون ۱۴ ادامه وضعیت به شکل فعلی تصمیم گرفته شود.

ایشان در ادامه تصریح کرد که فروشندگان و مردم باید بدانند از خرید و فروش کالایی که از رجیستر شدن آن اطمینان ندارند و کد رجیستری ندارد، اجتناب کنند. با عنایت به این که قیمت آیفون ۱۴ حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان است، خرید این موبایل فراتر از تبعات قانونی، برای خریداران و فروشندگان تبعات مالی خواهد داشت.

عالیان با اشاره به اینکه سفارش انجمن اینست که تا وقتی که وضعیت واردات آیفون ۱۴ مشخص نشده، خرید و فروش این کالا انجام نشود، خاطرنشان کرد: تابحال حتی یک آیفون ۱۴ در ایران رجیستر نشده است. بر مبنای اطلاعاتی که اصناف عرضه می کنند، تخمین زده می شود حدود ۲۵ هزار آیفون ۱۴ در کشور وجود داشته باشد.
سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی یک ماه پیش هم گفته بود که موبایل های آیفون ۱۴ که هم اکنون در بازار هستند به صورت قاچاق یا از راه رویه مسافری به کشور وارد شده و رجیستر نشده و وضعیت رجیستر شدن یا نشدن آن هم معلوم نیست.
منبع:

1401/08/22
08:25:34
0.0 / 5
220
تگهای خبر: آیفون , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت