ادعای هند در رابطه با تخلف شیائومی

ادعای هند در رابطه با تخلف شیائومی

به گزارش وبی کارت، بازرسان هندی مدعی شدند واحد هندی شرکت سازنده تلفن هوشمند شیائومی، با ادعای توافق برای پرداخت حق امتیازی که اساسا وجود نداشته است، سالها دویچه بانک را گمراه کرده است.به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، سازمان ضد پولشویی هند بیشتر از شش ماه قبل، ۵۵.۵۱ میلیارد روپیه (۷۲۶ میلیون دلار) از حسابهای واحد هندی شرکت چینی شیائومی را به علت نقض قوانین مبادله ارزی این کشور توقیف نمود. این سازمان اعلام نمود تحقیقات نشان داده است این فروشنده تلفن هوشمند، پول غیرقانونی به شرکت تراشه سازی آمریکایی کوالکام و دیگران در پوشش حق امتیاز ارسال کرده است.

شیائومی ارتکاب خلاف را تکذیب کرده و در رفتن به یک دادگاه هندی، مدعی شده است این پرداخت ها مشروع بوده و توقیف دارایی های این شرکت که بعدا بوسیله ی یک مرجع استیناف تائید شد، عملا فعالیت این شرکت در بازار مهمی را متوقف کرده است. دادگاه در اکتبر با درخواست شیائومی موافقت نکرد و این پرونده مقرر است هفتم نوامبر باردیگر رسیدگی شود.

اسنادی که در مدارک عرضه شده شیائومی به دادگاه در سوم اکتبر وجود داشت، نشان داد ماموران فدرال موارد مشکوکی را در فرایند پرداخت حق امتیاز توسط واحد هندی شیائومی به کوالکام برای فناوری های دارای مجوز، شناسایی کرده اند.

طبق اسناد دادگاه که حاوی یافته های سازمان اجرایی بوده است، یک مدیر واحد هندی دویچه بانک به ماموران فدرال در آوریل تائید کرده است که قانون هند، وجود یک توافق حقوقی میان شیائومی هند و کوالکام برای پرداخت حق امتیاز را الزامی می کند و این شرکت چینی به بانک مذکور اعلام نموده است چنین توافقی وجود دارد.

اسناد نشان داده است دویچه بانک به بازرسان اعلام نموده است شیائومی هند این توافق را به علل محرمانگی در اختیار بانک قرار نداده است.

با این حال، در زمان تحقیقات، سمیر بی اس رائو، مدیر مالی و مانو کومار جین، مدیرکل وقت شیائومی هند معترف شدند که چنین توافقی بین کوالکام و شیائومی هند وجود ندارد و پرداخت حق امتیاز بر مبنای دستوراتی بوده که از مدیران این شرکت در چین دریافت شده است.

سخنگوی دویچه بانک حاضر نشد در اینباره اظهارنظر کند. یکی از چهار حساب بانکی مسدود شده شیائومی در هند، در دویچه بانک است.

کوالکام در اطلاعیه ای اعلام نمود تحت مجوز با کوالکام، شیائومی هند، حق امتیاز همه گوشی هایی که در هند فروخته می شوند را پرداخت می کند.

شیائومی با ۲۱ درصد سهم بازار، بزرگترین بازار تلفن هوشمند هند است. این شرکت اعلام نمود بر موضعش در مورد قانونی بودن پرداخت حق امتیاز می ماند. شیائومی هند زیرمجموعه و یکی از شرکتهای گروه شیائومی است که با کوالکام توافق قانونی داشته است و اقدامش در پرداخت پول به این شرکت آمریکایی، مشروع بوده است.

مقامات هندی این مورد را قبول ندارند و می گویند شیائومی هند، فروشنده مجدد تلفن های هوشمندی بوده که توسط تولیدکنندگان قراردادی ساخته شده اند. با عنایت به اینکه این واحد هندی هیچ نقشی در طراحی تلفن ها نداشته است، ارتباطی با پرداخت حق امتیاز به کوالکام ندارد.

بر اساس گزارش رویترز، خیلی از شرکتهای چینی بعد از تنش های سیاسی که به دنبال درگیری مرزی سال ۲۰۲۰ میان دهلی نو و پکن به وجود آمد، برای فعالیت در هند با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند. هند با استناد به نگرانیهای امنیت ملی، بیشتر از ۳۰۰ اپلیکیشن چینی را ممنوع و شرایط سرمایه گذاری برای شرکتهای چینی را دشوار کرده است.

منبع:

1401/08/14
22:44:39
0.0 / 5
228
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , تلفن , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت