خروج آمازون از باشگاه شرکت های تریلیون دلاری

خروج آمازون از باشگاه شرکت های تریلیون دلاری

به گزارش وبی کارت، سقوط ارزش سهام آمازون، ارزش بازار این فروشگاه اینترنتی را برای اولین بار از سال ۲۰۲۰، به پایین یک تریلیون دلار رساند.به گزارش وبی کارت به نقل از ایسنا، ارزش سهام آمازون روز سه شنبه با ۵.۵ درصد کاهش، در ۹۶.۷۹ دلار بسته شد و ارزش بازار این شرکت را به ۹۸۷.۴ میلیارد دلار رساند. ارزش سهام آمازون در پایین ترین حد خود از آوریل سال ۲۰۲۰ بسته شد و از آغاز سال میلادی جاری تاکنون، ۴۲ درصد نزول کرده است. ارزش بازار آمازون ۱۸ نوامبر گذشته، به اوج ۱.۹ تریلیون دلار صعود کرده بود.

ارزش سهام آمازون به مدت پنج روز متوالی کاهش داده و طی این مدت، ۲۰ درصد افت کرده است. در مقابل، شاخص نزدک ۱۰۰ روز سه شنبه، یک درصد کاهش داشت.

افت اخیر سهام آمازون بعد از انتشار گزارش درآمدهای این شرکت در هفته گذشته روی داد. آمازون ضعیف ترین رشد درآمد سه ماهه تعطیلات در تاریخ این شرکت را پیش بینی نمود. این شرکت که سود هنگفتی را در دوران پاندمی کووید گزارش کرده بود، اعلام نمود فروش در فصل تعطیلات به میزان دو تا هشت درصد رشد خواهد نمود.

آمازون به همراه سایر شرکتهای اینترنتی و فناوری در طول سال ۲۰۲۲ به علت نگرانی هایی که پیرامون کندی رشد اقتصادی و افزایش نرخهای بهره وجود دارد، تحت فشار قرار گرفته است. این ابهام اقتصادی روی سهام شرکتهایی که ارزش بالایی دارند، تأثیر منفی گذاشته است.

منابع آگاه به بلومبرگ گفتند: در جهت صرفه جویی در هزینه ها در مقابل کندی فروش، فروشگاه اینترنتی آمازون روند استخدام در کسب و کار تبلیغات را متوقف کرده است. آمازون موقعیت های خالی در این کسب و کار را پر خواهد نمود اما موقعیت های شغلی جدیدی ایجاد نمی کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کسب و کار تبلیغات آمازون در سه ماهه منتهی به ۳۰ سپتامبر، ۹.۵۵ میلیارد دلار درآمدزایی داشت که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۲۵ درصد افزایش نشان داد.

منبع:

1401/08/12
15:12:35
0.0 / 5
231
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت