وزیر اقتصاد مطرح كرد؛

قطع رانت 35 هزار میلیارد تومانی مافیای آرد

قطع رانت 35 هزار میلیارد تومانی مافیای آرد

به گزارش وبی کارت، وزیر اقتصاد ضمن اشاره به قطع رانت ۳۵ هزار میلیارد تومانی مافیای آرد با اجرای طرح هوشمند سازی یارانه نان، حاشیه سازی های اخیر را قابل پیشبینی دانست و اظهار داشت: آماده غوغاسالاری مافیا بودیم.به گزارش وبی کارت به نقل از وزارت اقتصادی و دارایی، فضاسازی ضد طرح هوشمند سازی یارانه آرد و نان به بهانه نقل قولی از وزیر اقتصاد، موضوعی است که کلیدی ترین و اولین گام عملی دولت در جهت حکمرانی اقتصادی مبتنی بر داده را هدف گرفته است.
سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در یادداشتی در فضای مجازی نوشت: «وقتی رانت ۳۵ هزار میلیارد تومانی مافیای آرد را قطع می کردیم آماده غوغاسالاری آنها در اذهان جامعه بودیم.»
طرح هوشمند سازی یارانه نان اولین گام عملی دولت در جهت استقرار حکمرانی اقتصادی مبتنی بر داده است؛ نوعی از حکمرانی که نورافکنی بر تاریکخانه های اقتصادی می اندازد و در پرتو این شفافیت، دیگر مجالی برای بروز رانت و فساد نخواهد بود.
آنچه این روزها بیشتر از هر چیزی دستمایه حمله به وزارت اقتصاد و هجمه ضد وزیر امور اقتصادی و دارایی شده دقیقا طرحی است که نقطه آغاز اقتصادی شفاف و بدون پستوهای فسادخیز خواهد شد.
در گزارش وزارت اقتصاد از میزان انحراف مصارف نان اعلام گردید که با داده های به دست آمده از طرح، حداقل ۱۸۰ هزار تن انحراف مصارف آرد در ماه یعنی روزی ۵ تا ۶ هزار تن انحراف مصرف آرد یارانه ای در کشور وجود دارد. نکته مهم در این آمار و ارقام، شناسایی این میزان انحراف بوده که بر اساس حکمرانی داده محور و هوشمند، به دست آمده و تا قبل از آن امکان این شناسایی وجود نداشت.


منبع:

1401/06/06
23:25:04
0.0 / 5
198
تگهای خبر: فضای مجازی , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت