صمت در هفته ای كه گذشت؛

ورود رسمی رمزارز به تجارت کشور

ورود رسمی رمزارز به تجارت کشور

بروزرسانی بخشنامه قطعات لوازم خانگی استاندارد پس از 15 سال، ورود رمزارز به واردات کشور، افزایش مصرف فولاد در داخل و تولید خودرو های اقتصادی، همچون اخبار مهم این هفته حوزه صمت بود.به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، بروزرسانی بخشنامه قطعات لوازم خانگی استاندارد پس از ۱۵ سال، پاسخی به ابهامات تجارت روبلی- ریالی، ورود رمزارز به واردات کشور، افزایش مصرف فولاد در داخل و تولید خودرو های اقتصادی، همچون اخبار مهم این هفته حوزه صنعت، معدن و تجارت بود.
ورود رسمی رمزارز به تجارت کشور
علیرضا پیمان پاک رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در فضای مجازی نوشت: این هفته نخستین ثبت سفارش رسمی واردات با رمزارز به ارزشی معادل ۱۰ میلیون دلار با موفقیت صورت گرفت. تا اختتام شهریور ماه استفاده از رمزارزها و قراردادهای هوشمند به شکل گسترده در تجارت خارجی با کشورهای هدف عمومیت خواهد یافت.
تولید خودرو های اقتصادی
سید رضا فاطمی امین وزیر صمت با اعلان اینکه اکنون تولید خودرو کمتر از ظرفیت است، اظهار داشت: ما خودروی اقتصادی و محصول جدیدی نداریم که متناسب با تقاضا و قدرت خرید عموم مردم باشد.
وی اشاره کرد: ضمن این که از دو خودروساز بزرگ کشور خواسته ام تا تولید محصولات جدید را به سمت تولید خودرو های اقتصادی سوق دهند تا جایگزین محصولاتی مانند تیبا بشوند.
به روزرسانی بخشنامه قطعات لوازم خانگی استاندارد پس از ۱۵ سال
محمد مهدی برادران معاون صنایع عمومی وزیر صمت اظهار داشت: تا به امروز با استانداردهای ۱۵ سال پیش، تولیدکننده های قطعات لوازم خانگی استانداردسازی می کردند. در بخشنامه ۱۵ سال پیش، تعویض ها یک ماهه و خدمات گارانتی فقط یک سال و نیم بود، اما با جلسات مشترکی که با تولیدکنندگان داشتیم هم عددها و هم کیفیت افزایش می یابد.
وی اضافه کرد: بخشنامه به روز شده آماده ابلاغ وزیر صمت است که پس از ابلاغ، اعتماد مردم به تولید کنندگان لوازم خانگی را بیشتر می کند.
افزایش مصرف فولاد در داخل
بررسی آخرین آمار مربوط به صنعت فولادسازی نشان میدهد که در بهار امسال، میزان مصرف فولاد نسبت به بهار پارینه رشد ۹ درصدی داشته که می تواند بیان کننده افزایش تولیدات صنعتی فولادبر باشد. (جزئیات بیشتر)
پاسخی به ابهامات تجارت روبلی- ریالی
چندی پیش قرار شد ایران و روسیه روابط تجاری خودرا بصورت روبلی_ ریالی انجام دهند؛ مسأله ای که بااینکه منجر به کاهش اثربخشی دلار در اقتصاد می شود اما انتقاداتی را نیز به همراه داشته است. (جزئیات بیشتر)
ارسال ۸۸ هزار پرونده تخلف صنفی به تعزیرات
سید مجتبی سجادی مدیرکل بازرسی ویژه و امور تعزیرات سازمان پشتیبانی از ارسال پرونده تخلف ۸۸ هزار و ۷۴۵ واحد اقتصادی به دلایلی چون گرانفروشی، عدم درج قیمت، عدم ارائه فاکتور خرید و کم فروشی به تعزیرات آگاهی داد.

1401/05/20
12:31:09
0.0 / 5
193
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت