خاندوزی:

تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند

تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند

وزیر اقتصاد اظهار داشت: تلاش می نماییم در وزارت اقتصاد که بستر بیشتری برای پیشبرد کارها در این عرصه وجود دارد، کارها معطل نماند.به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، سید احسان خاندوزی در جریان سفر به استان گلستان با حضور در فرمانداری بندرگز اظهار داشت: در حوزه مسئله توسعه متوازن منطقه ای و ایجاد عدالت بین نقاط محروم و کمتر برخوردار با سایر نقاط برخوردار کشور رسالت ویژه ای در دولت سیزدهم داریم.

وی افزود: مطالبه جدی رییس جمهور این است که با اختتام این دولت چهره خیلی از مناطق کم برخوردار کشور نسبت به روز آغاز به کار متفاوت شده باشد.

وزیر اقتصاد، استان گلستان و بطور خاص برخی مناطق این استان را نیازمند توجه ویژه از نظر محرومیت زدایی دانست و اظهار داشت: در این جهت بخش هایی از سیاست های توسعه منطقه ای که نیازمند کمک های ملی و اصلاح ردیف های بودجه و امثالهم است با پیگیری هایی که نماینده محترم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی دارند، دنبال می شود و ما هم به قدر وسع خود وظیفه داریم در این جهت کمک هایی داشته باشیم.

خاندوزی با تاکید بر موضوع سرمایه گذاری خارجی در زمینه سواحل به عنوان یکی از مصدایق مشخص برای توسعه این منطقه، اشاره کرد: پیگیری این مساله در دستور کار قرار خواهد داشت و تلاش می نماییم در وزارت اقتصاد که بستر بیشتری برای پیشبرد کارها در این عرصه وجود دارد، کارها معطل نماند.

وزیر اقتصاد همین طور با وعده مساعدت درباره دغدغه های مالیاتی مطرح شده از طرف فرماندار و نماینده بندرگز در این جلسه، اشاره کرد: مهمست که بتوانیم بستری را فراهم نماییم تا تمام کسانی که یا صاحبان سرمایه در این منطقه هستند یا تعلقی به این منطقه دارند و الان در جای دیگری حضور دارند و نهادهای سرمایه گذاری از این دست، به عنوان عوامل و بازیگران توسعه پایدار منطقه ایفادی نقش کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که با فراهم شدن بستر سرمایه گذاری، مردم منطقه شاهد توسعه مستمر و پایدار باشند و اینطور نباشد که پروژه ها به عنوان مسکن اجرا و بعد مجدد همه کارها رها شود تا چند سال بعد که باردیگر چه اتفاقی خواهد افتاد.

وزیر اقتصاد با اشاره به طرح ایده ایجاد نهادهای توسعه منطقه ای و پیگیری های استاندار گلستان برای پیاده سازی این الگو در این استان تصریح کرد: امیدواریم یک نهاد توسعه منطقه ای در استان گلستان شکل گیرد و با بهره گیری از ظرفیت های موجود استان و همین طور ظرفیت های بیرون استان، امکان تامین مالی پروژه های مهم حداقل مواردی که حائز اولویت هستند را فراهم آورند.

خاندوزی با تاکید بر ضرورت و اولویت بندی پروژه ها اشاره کرد: بارها در جلسات و سفرها به دوستان اشاره می کنم که وفتی در شهرستان کوچکی که فاقد هرگونه امکانات ورزشی است یکباره چند پروژه کلید بخورد مشخص است که هیچکدام از آنها بموقع به بهره برداری نمی رسد در صورتیکه اگر بر یکی دو اولویت خاص تمرکز نماییم و همه اعتبارات و انرژی ها و حمایت های معطوف به همان پروژه ها ی اولویت دار شود حتما زمان بهره برداری کوتاه خواهد شد و به ثمر خواهد رسید.

وی تمرکز بر پروژه های اولویت دار و کوشش برای جذب سرمایه و استفاده از ظرفیت های درون و بیرون استان برای به ثمر رسیدن آنها را الگویی دانست که در حوزه توسعه استان گلستان درحال پیگیری است و ابراز امیدواری کرد که ثمرات اجرای این الگو در عرصه عمل در زندگی و معیشت مردم مشهود باشد.

وزیر اقتصاد افزود: تا حدی که در توان ماست برای تسریع در پروسه توسعه منطقه ای و عدالت سرزمینی تلاش خواهیم کرد و با افتخار کمک می نماییم که تجربه و سابقه ای خوب از این دوره عملکردی و تعامل بین دولت و مجلس و دستگاه های مختلف برای مردم استان باقی بماند.

1401/05/17
22:32:46
0.0 / 5
189
تگهای خبر: دستگاه , سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت