مدیركل شیلات خوزستان خبر داد؛

راه اندازی ۲ واحد پرورش میگو در هندیجان

راه اندازی ۲ واحد پرورش میگو در هندیجان

به گزارش وبی کارت مدیرکل شیلات خوزستان با اشاره راه اندازی دو واحد پرورش میگو در هندیجان اظهار داشت: کار پرورش و رهاسازی بچه ماهی خاویار در دو منطقه دزفول و گتوند در حال اجرا می باشد.به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، فتح الله ابوعلی ظهر امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به ظرفیت های آبزی پروری در استان خوزستان اظهار داشت: خوزستان شرایط بسیار خوبی در حوزه شیلات بخصوص در آبزی پروری جایگاه ویژه ای دارد.
وی از رتبه اول خوزستان در حوزه آبزی پروری کشور اطلاع داد و اضافه کرد: با عنایت به طرح های آبزیان در خوزستان در سنوات گذشته که در دست اجرا و مطالعه است، امید می رود که در آینده ای نزدیک هم جایگاه اول تولید آبزیان را در کشور کسب نماییم.
مدیرکل شیلات خوزستان ضمن اشاره به تولید و پرورش آبزیان در استان اظهار داشت: در این خصوص طرحی هم برنامه ریزی شده تا با استفاده از ظرفیت های فعلی خوزستان، تولید آبزیان در این استان را یک میلیون قطعه آبزی در سال افزایش داد.
ابوعلی ضمن اشاره به ظرفیت بالای استان در حوزه شیلات بیان نمود: این استان در شرایط اقلیمی متفاوت همچون مناطق سردسیر و گرمسیر و حتی در حوزه آب های شیرین و شور توانایی پرورش ماهی های گرمابی، زالو و جلبک را دارد.
مدیرکل شیلات خوزستان اضافه کرد: در زمینه پرورش ماهی در غیر از آب های شیرین به پرورش ماهی در قفس رسیده ایم و امیدوار هستیم که امسال هم نخستین قفس دریایی وارد آب شود.
ابوعلی ضمن اشاره به تولید ماهی خاویار در خوزستان اظهار داشت: این استان در زمینه تولید خاویار شرایط بسیار خوبی را دارد و ازاین رو کار پرورش و رهاسازی بچه ماهی خاویار در دو منطقه دزفول و گتوند در حال اجرا می باشد.
وی از طریق اندازی دو واحد پرورش میگو در شهرستان هندیجان اطلاع داد و بیان نمود: مساحتی به میزان یک هزار و ۵۰۰ هکتار برای پرورش آبزیان را در خوزستان در نظر گرفته شده که ۳۹۸ هکتار آن در ۱۰ روز آینده بهره برداری می رسد و مابقی آن در سالهای آینده به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرکل شیلات خوزستان تصریح کرد: هر جا که آب باشد میتوان آبزیان را تولید کرد حتی اگر آن نقطه دبی آبش یک متر باشد.


منبع:

1401/04/13
10:35:19
0.0 / 5
179
تگهای خبر: هك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت