وزیر جهاد كشاورزی:

نان سنتی گران نشد

نان سنتی گران نشد

به گزارش وبی کارت وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه افزایش قیمت نان سنتی حقیقت ندارد، اظهار داشت: تا دو روز آینده به علت مسافت ها، فراوانی و وفور روغن را در همه فروشگاه های کشور شاهد خواهیم بود.به گزارش وبی کارت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی نژاد در جمع خبرنگاران در یک کارخانه تولید روغن نباتی، اظهار داشت: طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها یک اصلاح اقتصادی بزرگ به نفع مردم است که در کشور شروع شده و هدف آن هدفمند کردن یارانه ها است.
وی افزود: در این طرح یارانه ها حذف نخواهد شد و فقط تخصیص یارانه ها از روی کالا به مردم منتقل می شود و عدالت توزیع را برقرار می کند.
وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به این که میزان مصرف دهک های مختلف در شرایط معمولی متفاوت می باشد، اظهار داشت: در این طرح دریافت عادلانه ای را خواهند داشت و میزانی که برای دریافت جبرانی در نظر گرفته شده بعضاً از مقدار هزینه تحمیل شده در دهک های پایین تر بیشتر است.
وی خاطرنشان کرد: این طرح یک کار بسیار بزرگ است و باید در سالهای گذشته که تفاوت نرخ ارز کمتر بود انجام می شد؛ در هر صورت دولت سیزدهم این کار را که یک کار بسیار بزرگ در اقتصاد ایران است، مدنظر قرار داد و با دستور رئیس جمهور اجرایی شد.
ساداتی نژاد اضافه کرد: شب گذشته مبلغی که بعنوان یارانه ماه اول به حساب مردم واریز شده بود، آزاد شد تا مردم بتوانند خرید خویش را در کالاهای اساسی انجام دهند.
وی اضافه کرد: هم اکنون کالاهای اساسی در کشور شرایط بسیار خوبی دارد و برای ذخایر راهبردی کشور از پیش از عید تمهیدات لازم انجام شده و مشکلی در تأمین کالا در کشور نداریم.
ساداتی نژاد با تکیه بر این که قیمت کالاها هم از امروز اعمال شده است، خاطرنشان کرد: با عنایت به این که ما قیمت هایی را از قبل در بعضی از کالاها در فروشگاه ها داشتیم طبیعتاً ازدحام خرید به علت تفاوت قیمت ها بسیار بالا بوده است؛ با نرخ جدید کالاها هیچ مشکلی در عرضه وجود نخواهد داشت.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه به صورت نمونه کارخانه مذکور روزانه ۳۰۰ تن تولید روغن خوراکی دارد، اضافه کرد: فقط امروز با ذخایر ۵۰۰ تن این مجموعه ارسال روغن داشته ایم و این نشان داده است که ما ظرفیت خرید روزی ۷۰۰ تن روغن در شهر تهران داریم.
وی ضمن اشاره به این که در محصول مرغ هم ازدحام را در میادین و فروشگاه ها شاهد بوده ایم، اضافه کرد: مصرف روزانه تهران ۱۲۰۰ تن مرغ است و امروز میزان مرغ گرم و منجمد در تهران به ۱۶۰۰ تن رسیده است و جمعه که روز تعطیل می باشد و عموماً عرضه مرغ گرم انجام نمی شد، کشتار انجام می شود و مرغ گرم در بازار توزیع خواهد شد.
ساداتی نژاد اضافه کرد: مردم ما اطمینان داشته باشند و بدانند تمهیدات لازم از پیش از عید و جنگ اوکراین برای این مهم اندیشیده شده است؛ البته ما یک افزایش قیمت غذا در جهان را داشته ایم.
وی ضمن تشکر از صبوری مردم، اظهار داشت: ۳ هزار تن تصفیه روغن در کارخانجات تهران به صورت روزانه انجام شده و عرضه در همه فروشگاه ها انجام می شود.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه تا دو روز آینده به علت مسافت ها، فراوانی و وفور روغن را در همه فروشگاه های کشور شاهد خواهیم بود، اضافه کرد: رئیس جمهور، معاونین و وزرا بارها تاکید کرده اند که افزایش قیمتی را در قیمت نان و دارو نخواهیم داشت.
به گفته وی، افزایش قیمت نان سنتی حقیقت ندارد و آرد با نرخ ثابت بین نانوایی های سنتی با قیمت قبل توزیع می شود.
وی افزود: واردات در این بخش به خوبی انجام شده و ذخایر گندم کشور هم ایده آل و خوب است.
ساداتی نژاد خاطرنشان کرد: بیشتر مواردی که در خریدها داشته ایم ناشی از تغییر قیمتی بوده که انجام شده و تقاضا در فروشگاه ها افزوده شده است؛ ازاین رو کمبودی در کالاها در کشور وجود ندارد، علاوه بر آنچه در کارخانه های شکر تولید می شود، ذخایر این محصول بالغ بر ۵۰۰ هزار تن در کشور است و هیچ گونه مشکلی از بابت فراوانی و ذخایر کالایی در کشور وجود ندارد.
وی اظهار داشت: صنایع ما ظرفیت خویش را افزایش داده اند و تمام تلاش ما تأمین کالا برای در دسترس قرار گرفتن محصول در دست مردم است.


منبع:

1401/02/23
23:55:58
0.0 / 5
195
تگهای خبر: فروش , نانو , هزینه , هك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت