تسهیلات مسکن به هنرمندان صنایع دستی اعطا می شود

تسهیلات مسکن به هنرمندان صنایع دستی اعطا می شود

مدیرکل دفتر پشتیبانی از تولید معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از اعطای تسهیلات مسکن به هنرمندان صنایع دستی امسال آگاهی داد.


به گزارش وبی کارت به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، فرهاد فلاح با اشاره به برنامه های حمایتی این وزارتخانه برای هنرمندان صنایع دستی، اظهار داشت: بر طبق ماده ۷ قانون پشتیبانی از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی مصوب ۱۳۹۶ در خصوص اعطای تسهیلات مسکن به هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی، بانک مرکزی مکلف شده قسمتی از تسهیلات مسکن بانکهای عامل خودرا به این صنعتگران اختصاص دهد. مدیرکل دفتر پشتیبانی از تولید معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اضافه کرد: خوشبختانه با پیگیری های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، موفق به دریافت ۲۰۰۰ سهمیه تسهیلات مسکن در سال ۱۴۰۰ شدیم.
فلاح افزود: بر طبق دستور بانک مرکزی به بانک مسکن مقرر شد، سقف تسهیلات خرید مسکن در شهر تهران ۶۰۰ میلیون ریال، در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۵۰۰ میلیون ریال و در سایر مناطق شهری ۴۰۰ میلیون ریال تعیین شود.
او تصریح کرد: ضمن این که برای تسهیلات ساخت مسکن در چهارچوب جز ۱۰ بند "الف" تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰، مبلغ ۲، ۵۰۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است. نرخ سود این تسهیلات بر طبق نرخ های مصوب شورای پول و اعتبار تعیین شد.
مدیرکل دفتر پشتیبانی از تولید معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد: متقاضیان می توانند با مراجعه به ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در هر استان نسبت به دریافت معرفی نامه برای بانک مسکن اقدام نمایند.

1400/06/30
17:42:53
0.0 / 5
206
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت