گزارش وبی كارت؛

چشم انداز صنعتگران بهبود یافت

چشم انداز صنعتگران بهبود یافت

سرمایه گذاری مجوزهای صنعتی در 4 ماه نخست امسال بیش از 324 هزار میلیارد تومان بوده که بیان کننده رشد 171 درصدی نسبت به زمان مشابه پارینه است.به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، بررسی گزارش وزارت صمت از وضعیت صدور جواز در ۴ ماه نخست امسال نشان میدهد که با بهبود چشم انداز نسبت به آینده، میزان سرمایه گذاری فعالان صنعتی بالا رفته است.
تعداد جوازهای تأسیس صنعتی که نشان دهنده تمایل سرمایه گذاری در بخش صنعت است در ۴ ماه نخست امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل رشد ۱۲.۱ درصدی را تجربه کرده است. در عین حال تعداد پروانه های بهره برداری صادره از طرف سیاستگذار صنعتی با افزایش ۱۳.۳ درصدی همراه بوده است.
بررسی وضعیت سرمایه گذاری ناشی از مجوزهای تأسیس در ۴ ماه نخست امسال نیز بیان کننده بهبود نسبی فضای کسب وکار برای سرمایه گذاری است. بر این اساس در نتیجه مجوزهای صادره برای تأسیس واحد صنعتی در ۴ ماه نخست امسال ۳۲۴ هزار و ۵۶۱ میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید به سمت بخش تولید روانه خواهد شد که در قیاس با زمان مشابه پارینه رشد ۱۷۰.۸ درصدی را نشان میدهد.
صدور این مجوزها و سرمایه گذاری سبب خواهد شد تا در نتیجه امکان ایجاد ۲۹۹ هزار و ۵۶۵ شغل جدید فراهم شود؛ نرخی که در مقایسه با بهار پارینه افزایش ۲۳.۴ درصدی یعنی حدود ۵۷ هزار نفر را ثبت خواهدنمود.
همچنین افزایش ۴.۹ درصدی اعطای مجوز در بخش «نماد اعتماد الکترونیکی» به خوبی نشان میدهد این صنعت تا چه اندازه پتانسیل رشد در کشور دارد. بر این اساس در ۴ ماه نخست امسال ۱۰ هزار و ۴۸۶ مورد مجوز صادر شده در صورتیکه این عدد در زمان مشابه پارینه ۹ هزار و ۹۹۵ مورد بوده است.

1400/06/21
09:46:33
0.0 / 5
215
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت