مدیركل راه و شهرسازی اردبیل:

اعتبارات راهسازی در اردبیل ۲۰ برابر افزایش یافت

اعتبارات راهسازی در اردبیل ۲۰ برابر افزایش یافت

به گزارش وبی کارت مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: اعتبارات راهسازی در چهار سال اخیر بیش از 20 برابر بالا رفته است.به گزارش وبی کارت به نقل از مهر، محبوب حیدری عصر چهارشنبه در مراسم شروع عملیات اجرائی قطعه دوم محور کلور –درام در خلخال اظهار نمود: با تلاش و پیگیری استاندار اردبیل و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مجوز لازم برای بهره مندی محور کلور –درام از فاینانس بانکی فراهم آمده تا با تزریق منابع بانک عامل این پروژه سرعت بیشتری بگیرد.
وی اشاره کرد: در چهار سال اخیر توسعه راه های شریانی استان اردبیل در بهره مندی از ردیف ملی از ۲۵۰ کیلومتر به بالای ۷۵۰ کیلومتر ارتقا یافته تا در بودجه سالانه از ردیف خاصی بهره مند شده و در راه توسعه آنها مشکل منابع مالی به وجود نیاید.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار داشت: در بخش اعتبارات منابع تزریقی به راه های استان از تخصیص ۱۶ میلیارد تومان در سال ۹۶ به بالای ۳۴۰ میلیارد تومان ارتقا یافته که یک جهش ۲۰ برابری را نشان میدهد.
حیدری اضافه کرد: ۵۰ کیلومتر بزرگراه در سالهای قبل درحال راه اندازی بوده که این میزان توسعه بزرگراه اکنون به ۳۰۰ کیلومتر رسیده و ۷۰ کیلومتر راه اصلی نیز درحال اجراست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: قطعه اول محور کلور – درام با تامین فاینانس بانکی به طول ۱۷ کیلومتر شروع شده و پیمانکار قطعه دوم نیز در ۲۵ کیلومتر مسیر را به پیش می برد تا باتوجه به افزایش ماشین آلات در طول مسیر ۵۵ کیلومتری این محور کار اجرائی با سرعت بیشتری به انجام برسد.
حیدری شرایط خاص و توپوگرافی مسیر ۱۷ کیلومتری این محور صعب العبور را با تونل ها و پل های خاص و سازه های منحصر به فرد تصریح کرد و افزود: کل قرارداد پیمانکار ۳۴۰ میلیارد تومان است اما باتوجه به تورم موجود پیش بینی می نماییم با صرف اعتباری بیش از ۷۵۰ میلیارد تومان این پروژه به سرانجام برسد.
وی به مشخصات محور کلور – درام اشاره نمود و افزود: سه دستگاه پل به طول ۱۶۰ متر، یک دستگاه تونل به طول ۱۸۰ متر و بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب حجم عملیات خاکبرداری در این راه انجام می شود.
حیدری بیان کرد: ۱۲ هزار و ۱۰۰ متر حفاری تونل، ۲۵ هزار متر مکعب بتن ریزی و یک هزار و ۷۷۶ تن میلگرد در اجرای این پروژه مورد نیاز است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل بهره مندی سه پروژه ارتباطی استان را از فاینانس بانکی تصریح کرد و اشاره کرد: برای محور اردبیل – سرچم، کلور – درام و سه راهی سربند به مشگین شهر تلاش شده مجوز ماده ۵۶ گرفتن شده تا با تخصیص اعتبارات مورد نیاز روند اجرای آنها سرعت بیشتری بگیرد.


منبع:

1400/06/10
23:51:46
0.0 / 5
236
تگهای خبر: دستگاه , سازمان , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
weby Card

webycard.ir - حق کپی رایت سایت وبی كارت محفوظ است

وبی كارت

معرفی کسب و کار شما در اینترنت